در پی تداوم تظاهرات گسترده در اراضی اشغالی پلیس رژیم صهیونیستی روز جمعه به معترضان در شهرک‌های فلسطینی یورش برده و تظاهرات در شهرک الطیبة را با بمب‌های صوتی متفرق و شماری از جوانان شرکت کننده در این تظاهرات را بازداشت کرد.

به گزارش مرور نیوز، شهرها و شهرک‌های فلسطینی در داخل اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸، شاهد تظاهرات و اعتراضات گسترده علیه افزایش خشونت و کوتاهی پلیس رژیم صهیونیستی در تعقیب و پیگرد مجرمان و باندهای جنایتکار بود.

شهرهای الناصره، أم الفحم، کفرکنا، الطیرة و باقة الغربیة جمعه بار دیگر شاهد تظاهرات هفتگی بودند.

پیشتر، کمیته عالی پیگیری امور گروه‌های عربی از برگزاری تظاهرات مردمی گسترده در شهر «طمرة» در امروز (شنبه) خبر داد.

این کمیته بر برگزاری تجمعات اعتراض‌آمیز هفتگی در بیش از ۱۰ مکان در طول هفته‌های آتی در خیابان‌های اصلی تاکید کرد و این تجمعات اعتراض‌آمیز از اواخر هفته گذشته آغاز شده است.

پلیس رژیم صهیونیستی روز جمعه به معترضان در شهرک‌های فلسطینی یورش برده و تظاهرات در شهرک الطیبة را با بمب‌های صوتی متفرق و شماری از جوانان شرکت کننده در این تظاهرات را بازداشت کرد.

معترضان فلسطینی در شفاعمرو و حیفا مسیرها را بستند و مانع عبور و مرور شدند و پلیس رژیم صهیونیستی به منظور متفرق کردن تظاهرکنندگان از بمب‌های گازی و گلوله مشقی استفاده کرد.

سایت «عرب ۴۸» گزارش داد، ده‌ها تن در تظاهرات حیفا شرکت کردند و معترضان علیه خشونت پلیس رژیم صهیونیستی و تبانی پلیس این رژیم با گروهک‌های جنایتکار شعارهایی سر دادند.

در منطقه «شفا عمرو» تظاهرات اعتراض آمیزی در تقاطع‌های «الناعمة» و «کابول» برپا شد و معترضان خیابان ۷۰ در تقاطع‌های «شفا عمرو» و «کابول» را بستند.

ده‌ها تن از اهالی منطقه «الشاغور» تظاهراتی را برپا کردند و خیابان ۸۵ را بستند.

ده‌ها تن نیز در باقة الغربیة و الناصرة به منظور تداوم فعالیت‌های اعتراض آمیز هفتگی خود، تجمع کردند.

در طمرة نیز تظاهرات زنان برگزار شد.

در همین رابطه، صدها تن از تظاهرکنندگان در میدان شهرک «أم الفحم» تجمع و اقدام به اقامه نماز جمعه کردند و شعار «أم الفحم آزاد آزاد» سردادند. آنها همچنین با سردادن شعارهایی همدستی پلیس رژیم صهیونیستی با اقدامات خشونت‌آمیز و جنایت را محکوم کردند.

طبق آمار این سایت، پلیس رژیم صهیونیستی ۱۲ تن را در شهرک‌های فلسطینی داخل اراضی اشغالی در سال جاری میلادی به شهادت رسانده‌ است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز