طبق اعلام کمیته رسیدگی به امور اسرای فلسطین در حال حاضر ۳۷ زن اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی در وضعیتی بسیار سخت و ناگوار به سر می برند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از فلسطین الیوم، کمیته رسیدگی به امور اسرای فلسطین از وضعیت ناگوار شماری از اسرای زن فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی خبر داد.

بر اساس این گزارش، این کمیته اعلام کرد: در حال حاضر ۳۷ زن اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی در وضعیتی بسیار سخت و ناگوار به سر می برند. این اسرا از هر گونه حقوق ابتدایی خود در زندان محروم هستند.

کمیته مذکور در ادامه یادآور شده است: رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ تا به امروز حدود ۱۶۰ هزار تَن از زنان فلسطینی را به اسارت گرفته و از آغاز انتفاضه الاقصی در سپتامبر ۲۰۰۰ تاکنون ۲۵۰۰ زن و دختر فلسطینی اسیر شدند که ۳۷ نفر از آنها هنوز هم در بدترین وضعیت ممکن در بند اسارت هستند.

کمیته رسیدگی به امور اسرای فلسطینی پیشتر اعلام کرده بود که نظامیان رژیم صهیونیستی طی ماه ژانویه ۴۵۶ شهروند فلسطینی را در سراسر اراضی اشغالی بازداشت کرده اند. این کمیته همچنین اعلام کرد که صهیونیستها در ماه ژانویه ۱۰۵ حکم بازداشت موقت علیه فلسطینیان صادر کردند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز