سعد الحریری نخست وزیر مکلف لبنان روز چهارشنبه به دوحه پایتخت قطر سفر می کند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از الجزیره، « سعد الحریری » نخست وزیر مکلف لبنان قصد دارد به «دوحه» پایتخت قطر سفر کند. منابع رسانه ای اعلام کردند که این سفر به احتمال فراوان طی امروز چهارشنبه انجام می شود.

بر اساس این گزارش، الحریری قصد دارد در جریان سفر به قطر با مقامات ارشد این کشور از جمله «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر دیدار و گفتگو کند. او همچنین با دیگر مقامات قطری نیز به رایزنی خواهد پرداخت.

گفتگو درخصوص آخرین تحولات لبنان همچون مسأله تشکیل کابینه جدید این کشور از جمله محورهای رایزنی الحریری با مقامات قطری خواهد بود. نخست وزیر مکلف لبنان روز گذشته نیز با مقامات روسی رایزنی کرده بود.

در همین ارتباط، روز گذشته سعد الحریری، نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه لبنان با «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر خارجه روسیه به صورت تلفنی گفتگو کرد. بوگدانوف در این تماس تلفنی بر لزوم تشکیل هرچه سریعتر کابینه لبنان تأکید کرد.

پیشتر روزنامه لبنانی «البناء» با انتشار مطلبی اعلام کرده بود: تاکنون هیچگونه تغییری در رفتارهای الحریری در خصوص تشکیل کابینه مشاهده نشده است. الحریری تلاش خود را به کار بسته است تا امیدها برای تشکیل کابینه جدید لبنان را از بین ببرد. او همچنان بر تک روی در روند تشکیل کابینه اصرار می ورزد.

روزنامه البناء همچنین عنوان کرده است: به طور کلی می‌توان گفت که رفتارهای الحریری در زمینه تشکیل کابینه جدید تحریک آمیز است و او تلاش دارد تا طبق طرح فرانسه در این زمینه حرکت کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز