کاروان لجستیک ارتش آمریکا در جنوب عراق هدف قرار گرفت و گروه «قاصم الجبارین» این حمله را برعهده گرفته است.

به گزارش مرور نیوز، منابع عراقی، امروز (چهارشنبه)، گزارش دادند که یک کاروان ارتش آمریکا در شهر «السماوه» واقع در استان المثنی در جنوب عراق هدف قرار گرفته است.

کانال تلگرامی «شبکه الاعلام المقاوم» در این خصوص گزارش داد که گروه «قاصم الجبارین» این حمله را برعهده گرفته است.

هنوز جزئیاتی درباره خسارت احتمالی ناشی از این حمله گزارش نشده است.

 این در حالی است که منابع عراق ی روز گذشته نیز از حمله به کاروان آمریکا در شهر الحله واقع در جنوب عراق خبر داده بودند.

طی ماه‌های اخیر کاروان‌های حامل تجهیزات لجستیک برای نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاه‌های نظامی مختلف در عراق بارها به صورت هفتگی و بعضاََ روزانه هدف انفجار بمب‌های تعبیه‌شده کنار جاده قرار گرفته‌اند.

این کاروان‌ها عمدتا از مرز سوریه در غرب عراق یا مرز کویت در جنوب این کشور، وارد عراق می‌شوند.

گروه‌های عراقی پیش از این اعلام کرده بودند که مهلت ارائه شده به دولت «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق برای اخراج نیروهای آمریکایی به پایان رسیده است.

 بعد از حملات تروریستی ائتلاف آمریکا علیه نیروهای مقاومت و شهادت شماری از نیروهای الحشد الشعبی عراق و همچنین شهادت سردار سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس» نائب رئیس شهید الحشد الشعبی در سیزدهم دی ۱۳۹۸، پارلمان عراق با طرح خروج نیروهای آمریکایی از عراق در پانزدهم همان ماه موافقت کرد و از دولت بغداد خواست آن را اجرایی کند.

بسیاری از گروه‌های عراقی، نیروهای آمریکایی حاضر در این کشور را اشغالگر می‌دانند و بر خروج فوری این نیروها از خاک کشورشان تاکید دارند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز