وزیر خارجه روسیه گفت: ایران به همه آنچه به این کشور در توافقنامه هسته‌ای (برجام) مربوط می‌شد عمل کرده است و امیدواریم دولت بایدن نیز به این توافقنامه بازگردد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از الجزیره، سرگئی لاوروف ، وزیر خارجه روسیه، در کنفرانس خبری با عبدالله بن ‌زائد آل نهیان، همتای اماراتی خود، در ابوظبی بر پایبندی ایران به برجام تاکید کرد.

او گفت: ایران به همه آنچه به این کشور در توافقنامه هسته‌ای (برجام) مربوط می‌شد عمل کرده است و امیدواریم دولت بایدن نیز به این توافقنامه بازگردد. 

وزیر خارجه روسیه که پیشتر هم پیشنهاد میانجیگری میان تهران و واشنگتن را مطرح کرده بود، در ادامه اعلام کرد: می‌توانیم گام‌های خوبی برای بازگشت به توافقنامه هسته‌ای بین ایران و آمریکا برداریم.

وزیر خارجه امارات هم در این کنفرانس خبری گفت: بازگشت سوریه به فعالیت منطقه‌ای با کشور‌های عربی مسئله‌ای ناگریز است. باید عرصه‌هایی برای فعالیت مشترک با سوریه ایجاد شود.

او با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه دمشق تاکید کرد: باقی ماندن تحریم قیصر (سزار) همان مسئله‌ای است که فعالیت مشترک با سوریه را دشوار می‌کند.

لاوروف امروز سفر خود را به کشورهای جنوب غرب آسیا آغاز کرد، او قرار است در سفر خود به امارات، عربستان و قطر برود و با مقامات آنان دیدار کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز