سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: موضع هسته ای ایران اکنون در نقطه حساسی قرار دارد. آمریکا باید فوراً همه تحریم های ضدایرانی را لغو کرده و به برجام بازگردد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از وبگاه وزارت خارجه چین، «هوا چون اینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز چهارشنبه خطاب به کشورهای غربی تحریم کننده کشورش در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود اعلام کرد: آنها باید برای جبران اشتباهاتشان اقدام کنند.

سخنگوی وزارت خارجه چین در این خصوص اعلام کرد: این کشورها باید از سخنرانی درباره موضوع حقوق بشر برای سایرین و دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر خودداری کنند. آنها باید از ریاکاری و اتخاذ استاندارهای دوگانه پرهیز کرده و از ادامه این مسیر اجتناب نمایند.

«هوا چون اینگ» در این خصوص افزود: واقعیت مشخص است؛ اصلاً موضوع حقوق بشر (در اعمال تحریم‌هایی علیه چین) مطرح نیست. هدف آنها محروم کردن مردم چین از زندگی خوب و برخورداری ان از امنیت، ثبات، رشد، توسعه و رفاه است.

این در حالیست که اتحادیه اروپا، انگلیس و کانادا پیشتر و در اقدامی هماهنگ با آمریکا به بهانه نقض حقوق بشر علیه مقامات بلندپایه و نهادهای چین تحریم‌هایی را وضع کرده‌اند.

این دیپلمات چنینی در خصوص ایران نیز گفت: موضع هسته ای ایران اکنون در نقطه حساسی قرار دارد. آمریکا باید فوراً همه تحریم های ضدایرانی را لغو کرده و به برجام بازگردد. پکن در این مسیر با همه طرف های برجام به همکاری خود ادامه می دهد.

وی در ادامه پیرامون سفر «وانگ یی» وزیر خارجه چین به ۶ کشور در غرب آسیا نیز گفت: این سفر بیانگر تمایل صادقانه چین برای تعمیق همکاری متقابل و سودمند بوده و برخورد مسئولانه پکن را در کمک به امنیت و ثبات در این منطقه را نشان می دهد.

گفتنی است که «وانگ یی» عضو شورای دولتی و وزیر خارجه چین ۲۴ تا ۳۰ مارس از عربستان، ترکیه، ایران، امارات متحده، بحرین و عمان دیدار خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز