یک عملیات تروریستی علیه نیروهای نظامی الحشد الشعبی در کرکوک عراق خنثی شد.

به گزارش مرور نیوز، سرویس اطلاعات عراق طی بیانیه‌ای، از خنثی کردن یک طرح تروریستی برای ترور نیروهای سازمان الحشد الشعبی در کرکوک خبر داد.

در این بیانیه که نسخه‌ای از آن در خبرگزاری رسمی عراق (واع)، منتشر شد، آمده است: بر اساس دستورات مراجع عالی‌رتبه مبنی بر پیگرد و تعقیب تروریست‌ها، گروه‌های مختلف دستگاه اطلاعات دولت فدرال در وزارت کشور، دو تروریست را بر اساس ماده ۴ قانون مبارزه با تروریسم به دلیل عضویت در گروه تروریستی داعش، دستگیر کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است که این دو تروریست‌ در بازپرسی‌های اولیه اعتراف کردند که از طریق یکی از سرکرده‌های داعش، در سال ۲۰۲۰ به باندهای جنایتکار تروریستی پیوسته‌اند و ماموریت آنها، رصد و تعقیب برخی اعضای الحشد الشعبی و سرویس‌های امنیتی با هدف ترور و پاکسازی آنها بود. این دو تروریست همچنین اعتراف کردند که شماری از جوانان را در کرکوک جذب باندهای تروریستی کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، اعترافات این تروریست‌ها ثبت و در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفته است تا قاضی تحقیق اقدامات قانونی لازم در حق این دو تروریست را انجام دهد.

با وجود اعلام پیروزی عراق بر داعش در سال ۲۰۱۷ و تداوم عملیات‌‌های پاکسازی در مناطق آزادشده از لوث وجود تروریست‌ها هنوز شماری از عناصر و هسته‌های خاموش این گروه تروریستی در برخی مناطق استان‌های دیالی، کرکوک، نینوی، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد فعال هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز