منابع محلی در استان مأرب اعلام کردند که درگیری‌ها پشت دروازه‌های شمالی و غربی شهر مأرب میان نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن و نیروهای ائتلاف سعودی و القاعده جریان دارد و شواهد از فتح قریب‌الوقوع شهر به‌دست نیروهای صنعا، حکایت دارد.

به گزارش مرور نیوز، شبکه المسیره یمن از دفع حمله عوامل وابسته به ائتلاف سعودی در خیابان «پنجاهم» در استان الحدیده خبر داد و گزارش داد که متجاوزان و عوامل آنها 20 گلوله توپ به منطقه الجاح در منطقه «بیت الفقیه» شلیک کرده‌اند.

یک منبع امنیتی یمنی هم از 219 مورد نقض آتش‌بس الحدیده از سوی متجاوزان و عوامل آنها خبر داد که شامل پروازهای جاسوسی و حملات با توپخانه و آتشبارهای دیگر بوده است.

از سوی دیگر حملات جنگنده‌های سعودی به مناطق مختلف یمن ادامه یافت و طی سه نوبت حملات هوایی از سوی متجاوزان به بخش «السوادیه» در استان البیضاء انجام شد.

همچنین 4 حمله به مأرب و 6 حمله به الجوف انجام شد.

از سوی دیگر بر اثر تیراندازی نظامیان سعودی به شهروندان یمنی در منطقه «الرقو» در استان صعده یک غیرنظامی یمنی به شهادت رسید.

دفع حمله گسترده ائتلاف سعودی به صحرای شرقی استان الجوف یمن

منابع محلی در استان الجوف اعلام کردند: ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی ساعات گذشته تحرک گسترده ائتلاف سعودی و القاعده به‌سمت مناطق «حویشبان» را دفع کردند و در جریان پاتک سنگین بر مناطق جدید مسلط شدند.

این منابع بیان کردند: نیروهای ائتلاف سعودی متحمل خسارات و تلفات سنگین در جریان حمله ناکام خود به‌سوی این منطقه شدند.

منابع یمنی تأکید کردند: در جریان این درگیری‌ها ده‌ها نفر از نیروهای ائتلاف سعودی و القاعده که بارزترین آنها «محی‌الدین محمد الجبری» از ساکنان استان «ریمه» است، کشته و یا زخمی شدند.

این منابع بیان کردند: ساعاتی پس از دفع این حمله گسترده نیروهای ائتلاف و تروریست‌های القاعده، نیروهای صنعا به‌سوی تپه‌های «سنجر»، «حرمل» و «قرون عدوان» میان صحرای شرقی استان الجوف و شمال شرق شهر مأرب پیشروی کردند و هم‌اکنون نبردی سنگینی میان طرفین جریان دارد.

سه روز قبل هم حمله نیروهای ائتلاف به‌سمت منطقه «الخنجر» در همان جبهه ناکام مانده بود و 130 نفر از نیروهای ائتلاف سعودی کشته و یا زخمی شده بودند که از باررترین آنها می‌توان به سرتیپ «یوسف مهمدی البدجی» فرمانده گردان توپخانه تیپ 107 پیاده و «عبدالله عزیز شریان» و «محمد طالب المکی» اشاره کرد.

هلاکت سرکرده بارز نیروهای ائتلاف سعودی در جنوب‌شرق مأرب

منابع محلی در استان مأرب از هلاکت سرهنگ «محمد علی فارع الصبیحی» از فرماندهان ارشد ائتلاف سعودی در منطقه «صافر» در جنوب شرق شهر مأرب بر اثر ابتلا به کرونا خبر دادند.

نبرد پشت دروازه‌های شمالی و غربی شهر مأرب

منابع محلی در استان مأرب اعلام کردند که درگیری‌ها پشت دروازه‌های شمالی و غربی شهر مأرب میان نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن و نیروهای ائتلاف سعودی و القاعده جریان دارد و شواهد از فتح قریب‌الوقوع شهر به‌دست نیروهای صنعا، حکایت دارد.

این منابع اعلام کردند: درگیری‌ها در شمال و غرب شهر جریان دارد و نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به‌دنبال رخنه به شهر از طریق تسلط کامل بر آخرین ارتفاعات مشرف به شهر مأرب هستند.

این منابع همچنین ابراز کردند: نیروهای صنعا موفق به پاکسازی مناطق باقیمانده تحت کنترل نیروهای ائتلاف در شرق «وادی العطیف» شدند.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در حال پیشروی به‌سوی آخرین استحکامات نیروهای ائتلاف سعودی در «وادی السحی»، «بیر الحمضه» و «تپه الدحله» هستند.

این منابع از فروپاشی نیروهای ائتلاف سعودی و فرار آنها به داخل شهر مأرب خبر دادند و اعلام کردند که نیروهای موسوم به پلیس نظامی وابسته به نیروهای ائتلاف با نظامیان فراری خودی درگیر شده و شماری از فراریان را بازداشت کرده‌اند.

این منابع همچنین به آمادگی نظامیان ائتلاف برای جنگ خیابانی در شهر مأرب خبر دادند و اعلام کردند: نیروهای ائتلاف خود را مهیای عملیات بزرگ نظامی نیروهای صنعا طی روزهای آتی به شهر و پاکسازی آن می‌کنند و اقدام به احداث خاکریز و خندق‌هایی در غرب شهر مأرب کرده‌اند و خود را آماده جنگ خیابانی می‌کنند.

بسیاری از ساکنان شهر مأرب این را گواهی بر فروپاشی نیروهای ائتلاف و فتح قریب‌الوقوع آن به‌دست نیروهای صنعا دانستند.

منابع یمنی به تلفات و خسارات سنگین نیروهای ائتلاف سعودی هم اشاره و بیان کردند: در جریان درگیری‌ها ده‌ها نفر از فرماندهان ارشد نیروهای ائتلاف کشته و یا زخمی شده‌اند که از بارزترین آنها می‌توان به «یاسر صالح محسن سلامه»، «احمد محمد علی النجار»، «طارق المشروع»، «حمد عبده خلیل»، «فیصل قائد عبده الشرعبی»، «عبدالرحمن حسن العامری»، «حیدر محمد علی التومی»، «نصار عبده الهجری»، «فخرالدین منصور عبدالله الشوکانی»، «ناجی صالح القحاطی المرادی» و «خلیل الحیدری» اشاره کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز