هند در مدت ۸۵ روز توانسته است به رقم قابل توجه تزریق ۱۰۰ میلیون دوز واکسن دست پیدا کند.

به گزارش مرور نیوز، همزمان با آغاز موج دوم شیوع کرونا ویروس در هند و ثبت آمار بالای ۱۳ میلیون مبتلا، دولت این کشور از تزریق ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا خبر داده است، این در حالیست که از ابتدای ماه آوریل روزانه دستکم ۹۰ هزار بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در هند شناسایی شده اند.

در حال حاضر، همه افرادی که بیشتر از ۴۵ سال سن دارند، می توانند برای تزریق واکسن کرونا به بیمارستان ها و مراکز بهداشتی مراجعه کنند. تاکنون بیشتر دریافت کنندگان واکسن افراد بالای ۶۰ سال و کارکنان بخش درمان بوده اند.

هند در مدت ۸۵ روز توانسته است به رقم قابل توجه تزریق ۱۰۰ میلیون دوز واکسن دست پیدا کند. این رقم برای آمریکا ۸۹ روز و برای چین ۱۰۲ روز بوده است.

تزریق واکسن به کارکنان بخش درمان در هند از شانزدهم ژانویه شروع شد و به افراد بالای ۶۰ سال هم از اول مارس اجازه دریافت واکسن داده شد. به رغم وجود نگرانی هایی درباره کمبود واکسن، دولت هند اعلام کرده است که ۲۵۰ میلیون نفر تا ماه ژوییه (اوائل تیر ماه) واکسن دریافت خواهند کرد.

به نقل از شبکه خبری بی بی سی، دولت هند به واکسن آسترازنکا-آکسفورد و واکسن تولید شده یک شرکت هندی به نام کوواکسین مجوز داده است.

بنابر آمار "ورلداُمتر" این کشور تاکنون ۱۳ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۸۰۵ مبتلا، ۱۶۹ هزار و ۳۰۵ قربانیِ کووید ۱۹ را ثبت کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز