نظامیان آمریکایی با هدف بهره‌برداری از گروه‌های تروریستی ۶۰ تروریست داعشی را به بزرگترین میدان نفتی سوریه منتقل کردند.

به گزارش مرور نیوز، گروه رسانه‌ای «الاعلام الحربی المرکزی» از اقدام نظامیان تروریست آمریکایی در انتقال ۶۰ تروریست از زندانهای تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) وابسته به آمریکا، به میدان نفتی «العمر» خبر داد.

بر اساس این گزارش، نظامیان آمریکایی با هدف بهره‌برداری از گروه‌های تروریستی و استفاده از آنها برای اجرای طرح‌های واشنگتن در منطقه، ده‌ها تروریست داعش را از زندان‌های تحت کنترل قسد در الحسد به میدان نفتی العمر واقع در حومه شرقی «دیرالزور» منتقل کردند.

منابع آگاه محلی نیز به خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، اعلام کردند که دو بالگرد ویژه انتقال نیروهای آمریکایی و یک بالگرد «آپاچی»، ۶۰ تروریست داعش را به این میدان نفتی منتقل کردند.

به گفته این منابع، تروریست‌های مذکور، پس از سپری کردن دوره‌های آموزشی از سوی نیروهای آمریکایی با هدف ادغام در گروه موسوم به «جیش العشائر» که تحت کنترل و نفوذ اشغالگران آمریکایی است؛ به این منطقه منتقل شدند. جیش العشائر تحت فرماندهی «احمد الخبیل» معروف به «ابوخوله» قرار دارد.

میدان نفتی العمر از بزرگترین میادین نفتی در سوریه بوده و در صحرای «الجزیره» استان دیرالزور قرار دارد.

عمده میادین نفتی سوریه در شمال شرق این کشور و در استان های دیرالزور و الحسکه قرار دارد. آمریکا طی سال‌های گذشته با حمایت از شبه‌نظامیان کرد جدایی طلب این مناطق را به اشغال خود درآورده است.

مقامات سابق آمریکایی مانند دونالد ترامپ بارها حضور نظامیان این کشور را به میادین نفتی سوریه ربط داده و تأکید داشته‌اند که خروج این نیروها از مناطق نفتی باعث می‌شود دولت سوریه کنترل این مناطق را به دست بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز