در پی خروج نیروهای نظامی آمریکایی از افغانستان قرار است انگلیس نیز نیروهای نظامی خود را خارج کند.

به گزارش مرور نیوز، همزمان با اعلام خروج نیروهای آمریکایی تا 11 سپتامبر از افغانستان، انگلیس نیز اعلام کرد که تمام نیروهای خود را از این کشور خارج می‌کند.

روز تایمز در گزارشی نوشت: انگلیس همچنین دانشکده افسری خود را که در آن نظامیان این کشور به آموزش سربازان افغان مشغول هستند تحویل دولت کابل خواهد داد.

در حال حاضر 500 نظامی انگلیسی در افغانستان حضور دارند که به شدت به تجهیزات و پشتیبانی نیروهای آمریکایی وابسته هستند و با خروج این نظامیان مشکلات فراوانی برای ادامه حضور در افغانستان برای آنها ایجاد خواهد شد.

این در حالی است که پیش از این یک مقام ارشد آمریکایی خبر داد که روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در ماه می شروع خواهد شد وهدف آن است که تا 11 سپتامبر (20 شهریور 1400) سال جاری (در بیستمین سالگرد حمله آمریکا به افغانستان) تمامی نیروهای آمریکایی از افغاستان خارج شده باشند.

این مقام ارشد آمریکایی افزود: «ما مدت‌ها می‌دانیم که نیروهای نظامی چالش‌های سیاسی داخلی افغانستان را حل نخواهد کرد».

وی گفت: «برآورد واضح درباره بهترین مسیر پیش رو آن است که بر روند صلح در حال انجام با طالبان تمرکز انجام شود و نیروهای آمریکایی به عنوان برگه چانه‌زنی در این گفت‌وگوها نباشد».

این مقام ارشد آمریکایی گفت: «آمریکات عمیقا به تعامل با دولت افغانستان ادامه خواهد داد و چشمان خود را از تهدیدهای تروریستی بر نخواهیم داشت».

این مقام آمریکایی گفت: «الان سال 2001 نیست بلکه 2021 بوده و تهدید تروریستی در تعدادی از کشورها و قاره‌ها وجود دارد.

وی درباره تاریخ 11 سپتامبر 2021 گفت که این ضرب الاجل به هیچ شرطی وابسته نیست و تا تاریخ مذکور خروج از افغانستان انجام خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز