استراحتگاه نظامیان آمریکایی، مرکز علمیات و سامانه‌های دفاعی پایگاه هوایی عین الاسد در استان الانبار عراق هدف حمله چند پهپاد قرار گرفت.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه خبری صابرین نیوز، برخی از مراکز حساس از جمله استراحتگاه نظامیان آمریکایی، مرکز عملیات و سامانه‌های دفاعی پایگاه هوایی عین الاسد در استان الانبار عراق هدف حمله سه پهپاد قرار گرفت.

صابرین نیوز افزود در حمله پهپادی به پایگاه هوایی عین الاسد، چند نظامی آمریکایی زخمی شدند. این حمله با سانسور شدید رسانه‌های آمریکایی همراه بوده است.

در اتفاقی مشابه حمله پهپادی اخیر به بخش نظامی فرودگاه اربیل، سامانه‌ های دفاعی هدف قرار گرفته در پایگاه عین الاسد از مقابله با پهپاد‌های مهاجم عاجز ماندند و پهپاد‌ها با دقت بالا مواضع مورد نظر را هدف قرار دادند.

همچنین، نظامیان آمریکایی در پایگاه "ویکتوریا" در نزدیک فرودگاه بین المللی بغداد در آماده باش کامل به سر می‌برند و پهپاد‌های نظامی بر فراز آن به پرواز در آمده اند.

روز گذشته نیز بار دیگر یک کاروان پشتیبانی نظامی ارتش آمریکا که وظیفه حمل تجهیزات جنگی را برعهده داشت، مورد هدف گروه‌های ضداشغالگری عراق قرار گرفت. این حمله در حالی صورت گرفت که درروز چهارشنبه سه کاروان پشتیبانی در استان‌های ذی قار، دیوانیه و بابل مورد هدف قرار گرفتند.

صابرین نیوز محل این حمله را منطقه یوسفیه در استان بغداد اعلام کرد. تاکنون مسوولیت فقط یکی از این چهار حمله از سوی گروه‌های ضد اشغالگری برعهده گرفته شده است. تصاویر منتشره از حمله اول نشان می‌دهد آسیب جدی به حداقل دو خودرو حامل تجهیزات پشتیبانی آمریکا وارد شده است. این کاروان‌ها مسیر خود را از مبدا کشور کویت در جنوب عراق آغاز و در طول مسیر از مناطق مرکزی این کشور به مقصد "عین الاسد" در استان غربی الانبار و یا "الحریر" واقع در اربیل اقلیم کردستان واقع در شمال عراق در حال حرکت بودند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز