دبیرکل سازمان ملل با بیان اینکه بیش از سه میلیون تن در میانمار با تهدید گرسنگی مواجهند گفت: برنامه جهانی غذا عملیات جدیدی را برای رساندن کمک به دو میلیون فرد ضعیف و نیازمند در شهرک‌های فقیرنشین در شهرهای اصلی میانمار آغاز خواهد کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، استفان دوجاریک، سخنگوی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس مطبوعاتی در نیویورک گفت: برنامه جهانی غذا عملیات جدیدی را برای رساندن کمک به دو میلیون فرد ضعیف و نیازمند در شهرک‌های فقیرنشین در شهرهای اصلی میانمار آغاز خواهد کرد. تعداد افرادی که برنامه جهانی غذا به آن‌ها کمک خواهد کرد از ۱.۳ میلیون به ۳.۴ میلیون نفر افزایش خواهد یافت. برای انجام این مأموریت برنامه جهانی غذا به ۱۰۶ میلیون دلار نیاز دارد.

دوجاریک گفت: در ماه مارس برنامه جهانی غذا به ۳۷۴ هزار تن در برخی استان‌ها رسید. فقر، بخران سیاسی و کرونا به افزایش  گرسنگی و ناامیدی شدید در میانمار منجر شده است. به رغم اوضاع کنونی برنامه جهانی غذا به آوارگان و دیگر اقشار ضعیف کمک‌رسانی کرده است.

کودتای نظامی اخیر در میانمار که به دنبال آن تعدادی از مقامات از جمله رئیس‌جمهور این کشور برکنار شدند، اوضاع را وخیم‌تر کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز