مسئولان رژیم صهیونیستی در جدیدترین اظهارات خود مدعی شدند: دستگاه قضایی اسرائیل خود قادر به تحقیقات درخصوص جنایت‌های جنگی در حق فلسطینیان است.

به گزارش مرور نیوز، مسئولان رژیم صهیونیستی در وزارت‌های دادگستری و خارجه و دادستانی کل مدعی شدند که دستگاه قضایی این رژیم خود قادر به تحقیقات درخصوص جنایت‌های جنگی در حق فلسطینیان است و نیازی به تحقیقات دیوان کیفری لاهه نیست!

مسئولانی از وزارت‌های دادگستری و خارجه و داستانی رژیم صهیونیستی طی دیدارهایشان با مقامات قضایی و سیاسی در جامعه بین‌الملل که روزنامه هاآرتص از آن ها با عنوان "میانجی" نام برده این ادعاها را تکرار کردند.

روزنامه هاآرتص نوشت که این "میانجیگران" طی سال گذشته موضع اسرائیل را به اطلاع دیوان کیفری بین المللی می‌رساندند.

این "میانجیگری" در پی آن صورت می‌گیرد که دولت اسرائیل از همکاری با تحقیقات توسط دیوان کیفری بین المللی پیرامون جنایات جنگی خود طی حمله به نوار غزه در سال ۲۰۱۴ و شهرک‌سازی‌ها سرباز می‌زند.

دولت رژیم صهیونیستی مدعی است که دیوان کیفری بین المللی اختیارات انجام چنین تحقیقاتی را ندارد.

مسئولان اسرائیلی در مقابل "میانجیگران" ادعا کردند که ارتش اسرائیل در خصوص هر رخدادی که شبهه‌هایی مبنی بر زیر پا گذاشتن دستورات در آن وجود داشته باشد، تحقیقات انجام می‌دهد و عاملان این اقدامات را در صورت نیاز محاکمه می‌کند.

ارتش و دادگاه رژیم صهیونیستی تاکنون هیچ یک از مسئولان خود را در اکثریت قاطع جنایت‌های جنگی صورت گرفته در حق فلسطینی‌ها محاکمه و مورد تحقیقات و بازجویی قرار نداده‌اند و اگر هم تحقیقاتی انجام شود، سربازان و افسران اسرائیلی تبرئه می‌شوند. اسرائیل همچنین شهرک‌ سازی در اراضی فلسطینی را اقدام "قانونی" به حساب می‌آورد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز