محمود عباس به بروکسل، امان و قاهره اعلام کرد انتخابات پارلمانی فلسطین که برای ۲۲ ماه مه برنامه ریزی شده بود، به تعویق افتاده است.

به گزارش مروز نیوز به نقل از پایگاه آی ۲۴، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تصمیم خود را برای به تعویق انداختن انتخابات پارلمانی فلسطین به اتحادیه اروپا، اردن و مصر اعلام کرد.

روزنامه الاخبار لبنان روز سه شنبه در گزارشی عنوان کرد محمود عباس به بروکسل، امان و قاهره اعلام کرد انتخابات پارلمانی فلسطین که برای ۲۲ ماه مه برنامه ریزی شده بود، به تعویق افتاده است.

بر اساس این گزارش، تصمیم عباس برای به تأخیر انداختن انتخابات متاثر از مانع تراشی صهیونیست‌ها برای شرکت فلسطینیان مقیم شرق بیت المقدس در انتخابات است. اتحادیه اروپا از عباس خواسته تا برای اعلام بیانیه خود در این خصوص تا روز پنج شنبه دست نگه دارد تا در این بازه زمانی بروکسل بتواند رژیم صهیونیستی را برای تغییر نظر در خصوص شرکت ساکنان قدس شرقی در انتخابات تحت فشار قرار دهد.

ساعاتی پیش، اما سخنگوی جنبش حماس از مخالفت این جنبش با تعویق زمان برگزاری انتخابات در فلسطین گفت. محمود عباس اوایل امروز تاکید کرد که برگزاری انتخابات عمومی را بدون مشارکت قدس اشغالی و مردم آن نمی‌پذیرد.

پیشتر یک منبع جنبش فتح اعلام کرد رژیم صهیونیستی مخالفت خود را با برگزاری انتخابات در شرق قدس در شرایط کنونی، به تشکیلات خودگردان فلسطین اطلاع داده است.

قرار است انتخابات فلسطین برای نخستین بار در ۱۵ سال اخیر در تمامی اراضی فلسطینی برگزار شود. انتخابات پارلمانی ۲۲ مه و انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین ۳۱ ژوئیه برگزار خواهد شد. نهاد‌های امنیتی رژیم صهیونیستی از احتمال پیروزی حماس در این انتخابات و تسلط این جنبش بر کرانه باختری افزون بر نوار غزه نگران هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز