پایگاه هوایی واقع در جنوب عربستان سعودی با پهپاد «قاصف 2 k» یمن هدف قرار گرفته است.

به گزارش مرور نیوز، سرتیپ « یحیی سریع » سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن امروز چهارشنبه خبر داد که یگان پهپادی ارتش یمن پایگاه هوایی «ملک خالد» در «خمیس مشیط» را هدف قرار داده است.

شبکه خبری المسیره به نقل از سریع گزارش داد که این پایگاه هوایی واقع در جنوب عربستان سعودی با پهپاد «قاصف 2 k» هدف قرار گرفته است.

وی تأکید کرد که این حمله، در چارچوب پاسخ مشروع و قانونی به افزایش حملات و محاصره مداوم یمن است.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در اوایل سال ۲۰۱۹، از پهپاد قاصف k2 با انجام یک ماموریت تهاجمی ویژه علیه نشست شماری از مقامات برجسته مزدوران سعودی – اماراتی - آمریکایی در پایگاه هوایی العند در استان لحج رونمایی کرد.

از مهمترین قابلیت‌های این پهپاد این است که می‌تواند  با حمل مقادیر زیادی مواد منفجره، در ارتفاع ده متری بالای هدف منفجر شود و ترکش‌های زیادی را پخش کند. منابع نظامی یمن می‌گویند که قطر دایره انتشار ترکش‌ها، ۸۰ متر طول و ۳۰ متر عرض دارد.

یحیی سریع در زمان رونمایی این پهپاد گفته بود: «ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به انبار بزرگی از پهپادهای قاصف K2 مجهز است و موشک‌های بالستیک مدرنی در اختیار دارد که در صورت تداوم تجاوز به یمن، از آن رونمایی خواهد کرد. رادارها نمی‌توانند این پهپاد را رهگیری کنند و ما این توانایی را داریم که هر روز یک پهپاد تولید کنیم».

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز