سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: مطالعات اولیه نشان می دهد کرونای هندی موسوم به B.۱.۶۱۷ نسبت به دیگر گونه های کروناویروس آسانتر منتقل می شود وبرای جهان خطر محسوب می شود.

به گزارش مرور نیوز، بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت سویه ای از کروناویروس که برای اولین بار در هند شناسایی شد، اکنون در دسته سویه های تهدیدکننده جهانی قرار دارد.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: مطالعات اولیه نشان می دهد کرونای هندی موسوم به B.۱.۶۱۷ نسبت به دیگر گونه های کروناویروس آسانتر منتقل می شود و لازم است تحقیقات بیشتری در این رابطه انجام شود.

بنابر اعلام این سازمان، تاکنون این سویه از کروناویروس در بیش از ۳۰ کشور جهان گسترش یافته است. این عنوان به سه نوع دیگر از سویه های جهش یافته در انگلیس، آفریقای جنوبی و برزیل نیز داده شده است.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: وجود حداقل یکی از چندین فاکتور همچون انتقال آسان، تاثیر سویه در خطر ابتلا به نوع شدید بیماری، مقاوم شدن در برابر آنتی بادی ها، روش های درمانی و واکسن ها، در قرار گرفتن سویه جهش یافته در هند در گروه سویه های تهدید کننده موثر بوده است.

به نقل از شبکه خبری بی بی سی، هند روز دوشنبه ۳۶۶ هزار و ۱۶۱ مورد جدید ابتلا و ۳۷۵۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ را گزارش کرده که نسبت به پیک بیماری کاهش داشته است. هرچند به گفته کارشناسان آمار دقیق بالاتر از رقم گزارش شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز