شماری از شهرک‌نشینان رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی یورش بردند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از سایت روزنامه عربی۲۱، گروهی از شهرک‌نشینان صبح امروز (سه‌شنبه) با حمایت پلیس رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی یورش بردند.

در الخلیل شهرک‌نشینان به منازل خانواده "اسعیفان" در منطقه واد الحصین در شمال شرق شهر و خانواده "محمد عیسی ابوالحلاوه" در روستای "الریحیه" در نزدیکی شهرک "حاجای" حمله کردند.

نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی همچنین یک فلسطینی را در جنوب الخلیل بازداشت کردند. آن‌ها همچنین "یاسر بدرساوی"، از رهبران جنبش حماس را بازداشت کردند.

در این راستا شورای اوقاف اسلامی شهر قدس اعلام کرد که ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی می‌تواند موجب انفجار اوضاع در اراضی فلسطین شود.

یورش شهرک‌نشینان و نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی طی روزهای گذشته ادامه داشته است.

عبدالعظیم سلهب، رئیس شورای اوقاف اسلامی قدس گفت: مقامات رژیم اشغالگر همچنان به نقض حرمت مسجد الاقصی و ورود تندروها و تجاوز به این مسجد ادامه می‌دهند. مسجد الاقصی یک مسجد اسلامی است که هیچ ربطی به یهودیان ندارد.

سلهب گفت: اوقاف اسلامی بسیار نگران این تجاوزات است. مسجد الاقصی قبله اول ما است. مسجد الاقصی یک عقیده راسخ در ضمیر ما و همچنین دو میلیارد مسلمان در جهان است.

 وی درباره ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی گفت: ما همواره به اشغالگران می‌گوییم که دستتان را از مسجد الاقصی کوتاه کنید. همگان می‌دانند که الاقصی یک مسجد اسلامی است که وضعیت آن بسیار حساس است و هر لحظه ممکن است اوضاع وخیم شود.

سلهب گفت: در صورتی که اسرائیل خواهان جنگی مذهبی باشد این جنگ فایده‌ای نخواهد داشت و اسرائیل متحمل نتایج این تجاوز خواهد بود.

سلهب از مسلمانان خواست مسجد الاقصی را در رأس اولویت‌های خود قرار دهند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز