گروه‌های فلسطینی همزمان با درخواست‌های شهرک نشینان صهیونیست برای یورش گسترده به مسجد الاقصی از روز پنجشنبه پس از لغو راهپیمایی موسوم به راهپیمایی پرچم سازمان‌های راستگرا و تندروی صهیونیستی در قدس اشغالی، فراخوان مقابله با این تجاوزات صادر کردند.

به گزارش مرور نیوز به نقل ازکانال تلگرامی خبرگزاری فلسطینی شهاب از فراخوان‌های فلسطینی‌ها برای مقابله با یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی خبر داد.

این خبرگزاری اعلام کرد: گروه‌های فلسطینی همزمان با درخواست‌های شهرک نشینان صهیونیست برای یورش گسترده به مسجد الاقصی از روز پنجشنبه پس از لغو راهپیمایی موسوم به راهپیمایی پرچم سازمان‌های راستگرا و تندروی صهیونیستی در قدس اشغالی، فراخوان مقابله با این تجاوزات صادر کردند.

خبرگزاری فرانس پرس پیش از این گزارش داد راهپیمایی فعالان راست افراطی رژیم صهیونیستی که قرار بود روز پنجشنبه در شرق قدس برگزار شود، لغو شد. این مراسم تاکنون دوبار لغو شده و با اعتراض افراطی‌های صهیونیست بار دیگر خبر برگزاری آن اعلام شده است.

صهیونیست‌ها و برخی از مقامات کنست لغو این راهپیمایی را تسلیم در برابر حماس عنوان کرده اند.

قرار بود روز پنج‌شنبه هفته جاری در مراسم راهپیمایی پرچم که از سوی سازمان‌های نژادپرست صهیونیستی و شهرک‌نشینان افراطی برنامه‌ریزی شده است، صهیونیست‌ها با تجمع در خیابان‌های قدس اشغالی و برافراشتن پرچم رژیم جعلی اسرائیل، بر لزوم پاکسازی نژادی علیه فلسطینی‌ها تاکید کنند.

صهیونیست‌ها می‌خواستند این راهپیمایی را قبل از جنگ ۱۱ روزه غزه برگزار کنند، اما ساعتی قبل از برگزاری آن مقاومت فلسطین که از قبل به صهیونیست‌ها نسبت به برگزاری آن هشدار داده بود، قدس اشغالی و برخی مناطق اشغالی دیگر را هدف حمله راکتی قرار داد و مانع از برگزاری این راهپیمایی در اطراف مسجد الاقصی شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز