سیف الاسلام القذافی، پسر معمر قذافی در جریان گفت‌وگویی تلفنی ضمن تأیید هویتش، تاکید کرد که حالش خوب است و قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری لیبی نامزد شود.

به گزارش مرور نیوز، روزنامه انگلیسی «تایمز» نوشت، سیف الاسلام القذافی، پسر معمر قذافی که در کشور انگلیس تحصیلات خود را به اتمام رسانده و از او به عنوان جانشین پدرش یاد می‌شد، از زمان بازداشتش از ۱۰ سال پیش به صورت علنی نه دیده می‌شود و نه صدایش شنیده می‌شود.

وی در جریان گفت‌وگویی تلفنی ضمن تأیید هویتش، تاکید کرد که حالش خوب است و قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری لیبی نامزد شود.

وی در جریان این تماس تلفنی درباره رابطه‌اش با یک تیم از مشاوران که به نمایندگی از وی فعالیت می‌کنند، صحبت کرد.

این روزنامه انگلیسی همچنین نوشت، سیف الاسلام قذافی با دیپلمات‌های غربی و سایر شخصیت‌ها با هدف بازگشت به زندگی عمومی در ارتباط بوده اما وی همچنان تحت تعقیب دادگاه کیفری بین‌المللی است.

لیبی از زمان برکناری معمر قذافی، دیکتاتور مخلوع شاهد دودستگی و جنگ و ناآرامی است و دو دولت یکی در غرب (دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج) و دیگری در شرق (به ریاست خلیفه حفتر) بر این کشور سلطه دارند که هر یک تلاش دارد با شکست دیگری، کنترل کل کشور را در دست بگیرد. دولت اول از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته شده و دولت شرق لیبی هم از سوی برخی کشورها از جمله روسیه حمایت می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز