ژنرال «آستین میلر» گفت: از دست رفتن مناطق مختلف افغانستان به دست شبه نظامیان طالبان که چندین نقطه آن استراتژیک است نگران کننده است.

به گزارش مرور نیوز، ژنرال ارشد ارتش آمریکا روز سه شنبه درباره بدتر شدن شرایط امنیتی در افغانستان هشدار داد.

براساس گزارش آسوشیتدپرس، ژنرال «آستین میلر» گفت: از دست رفتن مناطق مختلف افغانستان به دست شبه نظامیان طالبان که چندین نقطه آن استراتژیک است نگران کننده است.

وی در ادامه در زمینه وقوع یک جنگ داخلی دیگر در افغانستان هشدار داد.

آستین که در جمع خبرنگاران در کابل صحبت می‌کرد اضافه کرد، در حال حاضر ما سلاح و نیروی مورد نیاز برای کمک به نیروهای امنیتی و دفاع ملی افغانستان را داریم اما نمی‌توانم حدس بزنم که این حمایت در آینده چگونه خواهد بود.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که نظامیان آمریکایی و اعضای ناتو که در افغانستان حضور دارند در حال خروج نظامیان خود از این کشور هستند.

ارتش آلمان شامگاه سه شنبه اعلام کرد که آخرین نظامیان خود را از افغانستان خارج کرده و به این ترتیب ماموریت 20 ساله این کشور در خاک افغانستان پایان یافته است.

پیش از این نیز برخی از مقام‌های آمریکایی هشدار داده‌اند کابل ممکن است ظرف چند ماه بعد از خروج نیروهای آمریکایی سقوط کرده و به دست نیروهای طالبان بیفتد.

ارتش آمریکا تا به حال بیش از نیمی از ۳۵۰۰ نظامی مستقر در افغانستان و بخشی از تجهیزاتش را از این کشور خارج کرده و قرار است تا ۱۱ سپتامبر فرایند خروج آمریکایی‌ها تکمیل شود.

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال شب گذشته گزارش داده بود جدیدترین دیدگاه تحلیلگران اطلاعاتی و مقام‌های نظامی آمریکا این است که دولت افغانستان و پایتخت این کشور، کابل، ممکن است بین ۶ تا ۱۲ ماه بعد از خروج نیروهای آمریکا سقوط کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز