نظامیان صهیونیست به شهروندانی که در تجمع گسترده در مخالفت با شهرک سازی رژیم صهیونیستی در جبل صبیح در شهرک بیتا در جنوب نابلس شرکت کرده بودند با گلوله و گاز اشک آور حمله ور شدند

به گزارش مرور نیوز، خبرگزاری آناتولی اعلام کرد که که ۸۹ فلسطینی در پی حمله صهیونیست‌ها و شلیک گلوله به سمتشان در مناطق مختلف کرانه باختری مجروح شدند.

طبق این گزارش، همچنین صدها فلسطینی نیز در پی استنشاق گاز اشک آور شلیک شده در جریان تجمعات فلسطینی ها علیه شهرک سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری دچار حالت خفگی شدند.

احمد جبریل مدیر امدادرسانی و اورژانس هلال احمر فلسطین در نابلس گفت نظامیان صهیونیست به شهروندانی که در تجمع گسترده در مخالفت با شهرک سازی رژیم صهیونیستی در جبل صبیح در شهرک بیتا در جنوب نابلس شرکت کرده بودند با گلوله و گاز اشک آور حمله ور شدند که دست کم پنج نفر زخمی و دهها نتن هم دچار حالت خفگی شدند.

وی افزود: خدمه هلال احمر همچنین با ۸۲ مجروح فلسطینی مواجه شده که گلوله آنی با روکش پلاستیکی به سمتشان شلیک شده بود و چهار تن از آنها برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند.

طبق این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین به شهروندان فلسطینی که بر روی زمین‌های خود در منطقه الراس در غرب شهر سلفیت نماز خوانده بودند، حمله ور شدند که در نتیجه آن، دو نتن به ضرب گلوله زخمی شده و دهها نفر دیگر هم بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار حالت خفگی شدند.

نظامیان رژیم صهیونیستی، همچنین راهپیمایی مسالمت آمیز مردمی در بیت دجن در شرق نابلس را سرکوب کردند.

نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین با یورش به منطقه مسافریطا در جنوب الخلیل تجمع مردمی را که در محکومیت گسترش شهرک سازی رژیم صهیونیستی برگزار شده بود، سرکوب کردند.

فلسطینی‌های معترض به غصب زمین‌هایشان توسط صهیونیستی‌ها شعارهایی بر ضد اشغالگران و سیاست پاکسازی نژادی که آنها علیه مردم این مناطق در پیش گرفته‌اند سر داده و پرچم فلسطین را برافراشتند.

در همین حال، منابع خبری عبری اعلام کردند که شهرک نشینان یک کانون شهرک نشین (اویتار) را در منطقه جبل صبیح در شهرک "بیتا" واقع در جنوب نابلس تخلیه کردند.

روزنامه یدیعوت آحارونوت در این باره نوشت: "شهرک نشینان جبل صبیح را به صورت جداگانه ترک کردند تا تصویری از پیروزی برا برای فلسطینی‌ها ایجاد نکنند.

اخیرا دولت نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم‌صهیونیستی و شهرک نشینان برای تخلیه موقت شهرک "اویتار" در جبل صبیح واقع در شمال کرانه باختری توافق کردند.

قرار است که این شهرک به طور موقت تبدیل به پایگاه نظامی برای ارتش رژیم صهیونیستی شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز