سرگردانی آمریکا در مجموعه مستند ۱۰ دقیقه به تهیه کنندگی و کارگردانی مهدی عرب روی آنتن شبکه پرس تی‌وی می رود.

به گزارش مرور نیوز، قسمت دیگری از مجموعه مستند ۱۰ دقیقه شبکه پرس تی‌وی که نگاهی دارد به سرگردانی آمریکا و سربازانش در پی تصمیم خروج از افغانستان ، آماده پخش شد.

این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی مهدی عرب به خروج سربازان آمریکایی از افغانستان به عنوان یکی از وعده‌های انتخاباتی جو بایدن می‌پردازد. بایدن به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده یکی از بزرگ ترین تصمیمات خود را اینگونه اعلام کرده و گفته است: من چهارمین رئیس جمهور آمریکا هستم که ریاست حضور نیروهای آمریکایی را در افغانستان عهده دار  هستم: دو جمهوری خواه ، دو دموکرات. من این مسئولیت را به یک نفر پنجم نخواهم سپرد.

مستند «۱۰دقیقه» همچنین به این واقعیت تاریخی می‌پردازد که بین دو بیانیه جورج بوش و جو بایدن، 20 سال جنگ و وحشت نهفته است. هدف و بهانه اصلی ایالات متحده برای حضور در افغانستان شکار اسامه بن لادن بود؛ اما حتی پس از کشته شدن بن لادن در مه 2011 در پاکستان، هیچ‌گاه یک استراتژی مشخص برای خروج نظامیان آمریکا از افغانستان تحت اشغال وجود نداشت.

در این مستند می‌بینیم که قول بایدن برای ترک همیشه افغانستان بدون توجه به شرایط موجود  و انگیزه و حمله طالبان برای تصرف این کشور، خود به چالش و دردسر جدیدی تبدیل شده است.

مستند «۱۰ دقیقه» یکشنبه ساعت ۱۴:۲۰ به وقت تهران روی آنتن پرس تی‌وی می‌رود و بازپخش آن ساعت ۰۰:۲۰، ۱۲:۲۰ و ۱۷:۲۰ روز دوشنبه، ساعت ۱۴:۰۰ سه شنبه و ۱۹:۲۰ و ۰۳:۲۰ روز چهارشنبه است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز