تهران با دعوت از شماری از رهبران و چهره‌های سیاسی افغانستان و همچنین میزبانی از رهبران ارشد سیاسی گروه طالبان، زمینه را برای آغاز همگرایی میان گروه‌های مختلف افغانستان فراهم کرده است.

به گزارش مرور نیوز، سخنگوی طالبان سفر هیات این گروه به تهران برای مذاکره و رایزنی با نمایندگان دولت افغانستان را تایید کرد.

«نعیم وردک» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر درباره این سفر نوشت: اینکه یک هیئت بلند رتبه ا.ا.ا به سرپرستی «شیر محمد عباس ستانکزی» به دعوت رسمی کشور همسایه ایران به آنجا رفته است تا در مورد مسائل ذی ربط و دوجانبه با مقامات کشور ایران گفت‌وگو نمایند.

وی افزود: امروز جلسه ای با برخی از شخصیت های افغانی برگزار خواهد نمود. در این نشست پیرامون وضعیت فعلی کشور و حل مشکلات از طریق گفتگوها تبادل نظر و بحث صورت خواهد گرفت.

هم‌زمان با افزایش‌ تنش‌های سیاسی و‌ نظامی در افغانستان و در فاصله کوتاه باقی‌مانده تا خروج نیروهای خارجی از خاک افغانستان، جمهوری اسلامی ایران گامی مهم در راستای برقراری صلح و ثبات در افغانستان برداشته است.

تهران با دعوت از شماری از رهبران و چهره‌های سیاسی افغانستان و همچنین میزبانی از رهبران ارشد سیاسی گروه طالبان، زمینه را برای آغاز همگرایی میان گروه‌های مختلف افغانستان فراهم کرده و تمام تلاش خود را برای جلوگیری از بروز تنش‌های سیاسی و نظامی در افغانستان به کار بسته است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز