نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی گفت: پس از انتخابات ریاست جمهوری، ایران برای آماده سازی به زمان بیشتری نیاز دارد. طبیعی است. با این حال عدم اطمینان امروز منافع هیچ کشوری را برآورده نمی‌کند. گفتگو‌ها هر چه زودتر از سر گرفته شوند بهتر است.

به گزارش مرور نیوز، میخائیل اولیانوف ، نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین اتریش در پیامی توئیتری اعلام کرد زمان هفتمین دوره مذاکرات هسته‌ای ایران هنوز مشخص نشده است؛ زیرا ایران پس از انتخابات ریاست جمهوری به فرصت بیشتری نیاز دارد.

او نوشت: «پس از انتخابات ریاست جمهوری، ایران برای آماده سازی به زمان بیشتری نیاز دارد. طبیعی است. با این حال عدم اطمینان امروز منافع هیچ کشوری را برآورده نمی‌کند. گفتگو‌ها هر چه زودتر از سر گرفته شوند بهتر است.»

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز در کنفرانس خبری شب گذشته خود به موضوع مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای پرداخت و پیش‌بینی کرد دور هفتم مذاکرات درمورد توافق هسته‌ای با ایران برگزار شود.

این در حالی است که سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در روز‌های اخیر در پیامی اعلام کرده بود احیای برجام امکان پذیر است، اما جمهوری اسلامی ایران "مذاکره بی پایان نخواهد کرد".

خطیب زاده در ادامه این پیام گفته بود: توافق امکان پذیر است مشروط بر آنکه آمریکا تصمیم بگیرد میراث شکست خورده ترامپ را کنار بگذارد.

تا به حال شش دور از مذاکرات هسته‌ای با حضور نمایندگانی از کشورمان و اعضای گروه ۴+۱ به منظور حل و فصل اختلافات در زمینه فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان برگزار شده و هنوز تاریخ دقیقی برای دور بعدی این گفتگو‌ها مشخص نشده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز