صدراعظم آلمان گفت: ما در زمینه برجام ، توافق هسته ای ایران فکر می کنیم که همه چیز باید به منظور به نتیجه رسیدن موفقیت آمیز [امور] انجام شود. اما من فکر می کنم بیشتر توپ در زمین ایران است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی کاخ سفید، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان که برای دیدار با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به واشنگتن سفر کرده بود، شب گذشته در کنفرانس خبری مشترک با او به موضوع توافق هسته ای اشاره کرده و گفت: مشخصا، چالش های بسیاری پیش روست. ما در زمینه برجام ، توافق هسته ای ایران فکر می کنیم که همه چیز باید به منظور به نتیجه رسیدن موفقیت آمیز [امور] انجام شود. اما من فکر می کنم بیشتر توپ در زمین ایران است.

طی ماهای گذشته مذاکرات احیای توافق هسته ای میان اعضای کمیسیون مشترک برجام با حضور آمریکا در وین، محل برگزاری مذاکرات در جریان بوده است. مذاکرات در مسیری پیش می رود که احیای توافق از طریق بازگشت آمریکا به توافق هسته ای و بازگشت ایران به پایبندی دوباره به تعهدات برجامی که آن ها را طی اقدامات جبرانی در نتیجه خروج آمریکا از برجام کاهش داده بود، محقق شود. 

آمریکا و ایران مذاکرات مستقیمی نداشته‌اند و نمایندگان دولت آمریکا با نمایندگان سایر اعضای برجام در این زمینه رایزنی می‌کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز