وزارت خارجه لبنان در بیانیه ای اعلام کرد: حمله رژیم صهیونیستی نقض حاکمیت لبنان و منشور سازمان ملل و قطعنامه‌های بین‌المللی است.

به گزارش مرور نیوز، وزارت خارجه لبنان شب جمعه خبر داد که قصد دارد علیه رژیم صهیونیستی در شورای امنیت سازمان ملل شکایت کند.

به نوشته الجزیره، در بیانیه‌ این وزارتخانه آمده است که حمله رژیم صهیونیستی نقض حاکمیت لبنان و منشور سازمان ملل و قطعنامه‌های بین‌المللی است.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی روز پنج شنبه برای اولین بار از سال ۲۰۰۶ و جنگ ۳۳ روزه اقدام به بمباران مناطقی در جنوب لبنان کردند که این اقدام روز جمعه با واکنش قاطع حزب‌الله لبنان همراه شد و مقاومت لبنان با شلیک دهها راکت به شمال سرزمین اشغالی پاسخ حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی را داد.

حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای گفت که در پاسخ به حملات هوایی روز پنجشنبه رژیم صهیونیستی به مناطق باز (زمین‌های خالی) در «الجرمق» و «الشواکیر»، یگان‌های شهید علی محسن کامل و شهید محمد قاسم طحان در مقاومت اسلامی لبنان در ساعت ۱۱:۱۵ (به وقت محلی) امروز (جمعه) مناطق باز اطراف پایگاه‌های صهیونیستی در مزارع شبعا را با دهها راکت ۱۲۲ میلیمتری هدف گرفتند.

توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی نیز پس از حمله راکتی حزب‌الله با چند خمپاره ۱۵۵ میلیمتری مناطق خالی از شکنه در مزارع شبعا را هدف قرار داد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز