ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه پنجشنبه مدعی سرنگونی پهپاد حزب‌الله لبنان شد.

به گزارش مرور نیوز، ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه پنجشنبه مدعی شد یک فروند پهپاد متعلق به حزب‌الله لبنان را که از لبنان وارد فلسطین اشغالی شده بود را سرنگون کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای مختصر شامگاه پنجشنبه مدعی شده این حادثه روز چهارشنبه اتفاق افتاده است.

رژیم صهیونیستی سندی درباره این ادعا ارائه نکرده و به جزئیات فنی پهپادی که ادعا می‌کند سرنگون کرده نیز هیچ اشاره‌ای نکرده است.

این در حالی است که چند روز پیش یک منبع دیپلماتیک در گفت‌وگو با «الشرق‌الاوسط» مدعی شده بود آمریکا و فرانسه، از رژیم صهیونیستی خواسته‌اند قواعد درگیری با حزب‌الله لبنان را تغییر ندهد.

یک منبع دیپلماتیک به این روزنامه گفته آمریکا، «نفتالی بنت»، نخست‌وزیر اسرائیل را تحت فشار قرار داده تا با توجه به احتمال از سرگیری دور جدید گفت‌وگوها بر سر برجام در وین در ماه سپتامبر، قواعد درگیری با حزب‌الله را تغییر ندهد.

منبع مورد استناد الشرق‌الاوسط مدعی شده اسرائیل و حزب‌الله در پی فشار از سوی فرانسه و آمریکا پیامی به یونیفل ارسال کرده و گفته‌‌اند تمایلی به تغییر دادن قواعد درگیری ندارند.

پس از آنکه حزب‌الله لبنان جمعه گذشته در واکنش به حملات هفته قبل‌تر رژیم صهیونیستی به برخی مناطق جنوب لبنان، اطراف یک پایگاه صهیونیستی در جنوب لبنان را هدف گرفت، رسانه‌های صهیونیستی بخش اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را به دلیل عدم پیش‌بینی پاسخ حزب‌الله و نیز خود ارتش را به دلیل عدم بررسی دقیق واقعیت منطقه به باد انتقاد گرفتند.

«طال لیو رام» خبرنگار نظامی روزنامه «معاریو»، در همین راستا گفت برآورد دستگاه‌های امنیتی در ارتش رژیم صهیونیستی این بود که حزب‌الله به بمباران هفته گذشته پاسخ نمی‌دهد و حتی در هنگام شلیک راکت‌ها نیز تل‌آویو اطلاعاتی درباره قصد حزب‌الله برای این کار نداشت؛ دستگاه‌های امنیتی حتی در لحظه شلیک راکت به سمت فلسطین اشغالی، این راکت‌ها را رصد نکردند.

لیو رام افزود، ارتش اسرائیل باید بررسی عمیق‌تری برای تحلیل اطلاعات داشته باشد. درست است که واکنش راکتی حزب‌الله به کسی آسیب نرساند اما از نظر راهبردی، یک تحول بسیار خطرناک برای رژیم اسرائیل است.

«عاموس هرئیل» تحلیلگر نظامی روزنامه «هآرتص» نیز از عدم توانایی اطلاعات نظامی این رژیم در پیش‌بینی شلیک راکت‌ها انتقاد کرد و گفت، اسرائیلی‌ها مانند سران خود جنگ نمی‌خواهند اما این بدان معنا نیست که به آسانی تفسیرهایی که ارتش ارائه می‌دهند را بپذیرند.

ظهر چهارشنبه هفته گذشته رسانه‌های صهیونیستی از به‌صدا درآمدن آژیر هشدار حمله راکتی در شهرک صهیونیست‌نشین واقع در شمال فلسطین اشغالی و نزدیک مرز لبنان در پی شلیک سه فروند راکت خبر دادند.

به دنبال آن رژیم صهیونیستی از  همان روز چهارشنبه در واکنش به شلیک راکت‌هایی که مدعی شد از سمت لبنان شلیک شده، با توپخانه و نیز جنگنده چندین نوبت به جنوب لبنان حمله کرد.

مقاومت اسلامی لبنان «حزب‌الله» نیز روز جمعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، در ساعت ۱۱:۱۵ به وقت محلی در این روز، با ده‌ها راکت‌، اراضی اطراف پایگاه‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی در مزارع شبعا هدف گرفته شد.

در این بیانیه آمده بود که در پاسخ به حملات هوایی اخیر رژیم صهیونیستی به مناطق باز (زمین‌های خالی) «الجرمق» و «الشواکیر»، یگان‌های شهید علی محسن کامل و شهید محمد قاسم طحان در مقاومت اسلامی لبنان در ساعت ۱۱:۱۵ (جمعه) مناطق باز اطراف پایگاه‌های صهیونیستی در مزارع شبعا را با دهها راکت ۱۲۲ میلیمتری هدف قرار دادند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز