سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که کشف منشأ ویروس کرونا برای جلوگیری از شیوع آتی این بیماری «بسیار مهم و حیاتی» است و در این راستا از چین درخواست کمک کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از الجزیره، سازمان جهانی بهداشت از دولت چین خواسته است که داده‌های اولیه مربوط به موارد ابتدایی ابتلا به ویروس کرونا را که نخستین بار در شهر ووهان مشاهده شد، در اختیار این نهاد جهانی قرار دهد.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که کشف منشأ ویروس کرونا برای جلوگیری از شیوع آتی این بیماری «بسیار مهم و حیاتی» است.

گفتنی است که از اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی تاکنون که نخستین موارد ابتلا به کرونا در شهر ووهان چین شناسایی شد، بیش از ۴.۳ میلیون نفر در سرتاسر جهان به این بیماری ویروسی مبتلا شده‌اند.

گفتنی است، تیمی از متخصصان و دانشمندان سازمان بهداشت جهانی پس از دیدار از شهر ووهان در ماه ژانویه که با هدف شناسایی منشأ کرونا انجام شد، گزارشی را در ماه مارس منتشر کردند که هیچ نتیجه‌گیری قطعی را در پی نداشت.

در عوض، این گزارش با طرح تعدادی فرضیه اعلام کرد که یک جهش از حیوانات به انسان- احتمالاً خفاش- محتمل‌ترین راه انتقال این بیماری است؛ در حالی که احتمال نشست ویروس از یک آزمایشگاه «بسیار ضعیف است».

در همین راستا و در ماه میلادی گذشته، «تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی دومین مرحله تحقیقات برای انجام مطالعات بیشتر در چین و بازرسی از آزمایشگاه ووهان را پیشنهاد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز