بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۳۸.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۶۴۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کرونا قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کرونا در جهان تاکنون به ۲۱۲ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۹۶۹ نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و ۴۳۶ هزار و ۹۰۶ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده و همچنین ۱۸۹ میلیون و ۷۹۳ هزار و ۹۱ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۳۸.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۶۴۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کرونا قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۲.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۷۴ هزار و هند با بیش از ۴۳۴ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۳۸,۵۱۹,۲۹۴ ۶۴۴,۸۴۰
۲ هند ۳۲,۴۲۴,۲۳۴ ۴۳۴,۳۹۹
۳ برزیل ۲۰,۵۵۶,۴۸۷ ۵۷۴,۲۴۳
۴ روسیه ۶,۷۲۶,۵۲۳ ۱۷۵,۲۸۲
۵ فرانسه ۶,۶۰۲,۳۱۱ ۱۱۳,۲۶۷
۶ انگلیس ۶,۴۶۰,۹۳۰ ۱۳۱,۵۹۱
۷ ترکیه ۶,۱۹۷,۰۴۱ ۵۴,۳۲۷
۸ آرژانتین ۵,۱۳۰,۸۵۲ ۱۱۰,۲۱۷
۹ کلمبیا ۴,۸۸۶,۸۹۷ ۱۲۴,۱۲۱
۱۰ اسپانیا ۴,۷۷۰,۴۵۳ ۸۳,۱۳۶

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۷۵ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایران، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز