در پی حمله سایبری به وزارت خارجه آمریکا خبرنگار فاکس‌نیوز گفت: دامنه این نفوذ سایبری، عاملان آن، تلاش‌ها برای مقابله و تداوم خطر برای زیرساخت‌های آمریکا هنوز مشخص نیست.

به گزارش مرور نیوز، «ژاکی هاینریش» خبرنگار شبکه خبری فاکس‌نیوز در کاخ سفید ، روز شنبه در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرد که وزارت خارجه آمریکا هدف حمله سایبری قرار گرفته است.

وی افزود: زمان کشف این نفوذ سایبری مشخص نشده، اما اعتقاد بر این است که این اتفاق یکی دو هفته قبل به وقوع پیوسته است.

به گفته خبرنگار فاکس‌نیوز دامنه این نفوذ سایبری، عاملان آن، تلاش‌ها برای مقابله و تداوم خطر برای زیرساخت‌های آمریکا هنوز مشخص نیست.

ایالات متحده آمریکا و هم‌پیمانان اروپایی (ناتو) به رغم پیشرفته بودن در حوزه سایبری، جزء کشورهای آسیب‌پذیر در این حوزه محسوب می‌شوند. درباره علت این مسئله باید گفت چندین علت در این باره قابل شناسایی است. اولین مورد به ماهیت متفاوت جنگ سایبری در مقایسه با جنگ‌های نظامی و کلاسیک بر می‌گردد که به دلیل ماهیت متفاوت فضای سایبر، امکان بازدارندگی و انجام اقدامات پدافندی در این حوزه، به راحتی حتی برای پیشرفته‌ترین کشورهای جهان میسر نیست. بر این اساس، در شرایطی که آمریکا و هم‌پیمانانش به واسطه قدرت نظامی متعارف و غیرمتعارف گسترده خود، عملاً احساس امنیت نظامی دارند، اما چنین احساسی در حوزه سایبر برای آنها وجود ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز