بر اساس آمارهای رسمی ۱۹۵ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۸۰۹ نفر از مبتلایان به کرونا تاکنون بهبود یافته‌اند.

به گزارش مرور نیوز، شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کرونا در جهان تاکنون به ۲۱۸ میلیون و ۵۵۷ هزار و سه نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۵۳۳ هزار و ۹۵۵ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است.

همچنین ۱۹۵ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۸۰۹ نفر از مبتلایان به کرونا تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۰.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۶۵۷ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۲.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۸۰ هزار و هند با بیش از ۴۳۹ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#     نام کشور     مجموع مبتلایان     مجموع قربانیان

۱     ایالات متحده     ۴۰,۱۱۴,۰۹۹     ۶۵۷,۹۱۰

۲     هند     ۳۲,۸۱۰,۸۹۲     ۴۳۹,۰۵۴

۳     برزیل     ۲۰,۷۷۷,۸۶۷     ۵۸۰,۵۲۵

۴     روسیه     ۶,۹۱۸,۹۶۵     ۱۸۳,۲۲۴

۵     انگلیس     ۶,۷۸۹,۵۸۱     ۱۳۲,۵۳۵

۶     فرانسه     ۶,۷۶۵,۷۰۸     ۱۱۴,۴۴۴

۷     ترکیه     ۶,۳۸۸,۳۳۱     ۵۶,۷۱۰

۸     آرژانتین     ۵,۱۸۵,۶۲۰     ۱۱۱,۸۱۲

۹     ایران     ۴,۹۹۲,۰۶۳     ۱۰۷,۷۹۴

۱۰     کلمبیا     ۴,۹۰۹,۰۸۶     ۱۲۴,۹۴۵

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۸۳ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز