تا این لحظه آمریکا با بیش از ۴۰ میلیون نفر، هند با بیش از ۳۲ میلیون نفر، برزیل با بیش از ۲۰ میلیون نفر و روسیه، فرانسه، انگلیس و ترکیه با بیش از ۶ میلیون نفر در صدر جدول جهانی بیشترین مبتلایان به بیماری کرونا قرار دارند.

به گزارش مرور نیوز، بر اساس اعلام سایت ورلد او مترز، شمار مبتلایان به کرونا در جهان به ۲۱۹۹۲۰۱۲۸ نفر، شمار جان باختگان به ۴۵۵۵۸۰۲ نفر و شمار بهبودیافتگان به ۱۹۶۵۶۲۰۸۷ نفر افزایش یافته است.

ده کشور نخست جهان در ابتلا به ویروس کرونا

تا این لحظه آمریکا با بیش از ۴۰ میلیون نفر، هند با بیش از ۳۲ میلیون نفر، برزیل با بیش از ۲۰ میلیون نفر و روسیه، فرانسه، انگلیس و ترکیه با بیش از ۶ میلیون نفر در صدر جدول جهانی بیشترین مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ قرار دارند.

 

در این جدول شمار کل مبتلایان در ستون «Total Cases»، تعداد کل جان‌باختگان در ستون «Total Deaths» و آمار کل بهبودیافتگان در ستون «Total Recovered» قرار گرفته‌اند.

ویروس کرونا در دسامبر ۲۰۱۹، برای اولین بار در شهر ووهان در استان هوبی چین مشاهده شد؛ تا اوایل سال ۲۰۲۰، تقریبا اکثر کشور‌های جهان با موارد ابتلا به کرونا در کشور خود مواجه شدند و در نهایت در ۱۱ مارس سال ۲۰۲۰، سازمان جهانی بهداشت، همه‌گیر بودن این بیماری را تائید کرد. در ابتدا ادعا شد که این بیماری در آزمایشگاه ساخته شده است، اما بعدا سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد این بیماری منشا حیوانی دارد و ژنوم آن کاملا طبیعی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز