سازمان ملل پروازها به فرودگاه کابل را نیز در دستور کار دارد و از این طریق کمک‌های غیرغذایی از جمله دارو و دیگر نیازهای ضروری را به افغانستان ارسال خواهد کرد.

به گزارش مرور نیوز، سازمان ملل اعلام کرده است که پروازهای انسان‌دوستانه‌ خود به افغانستان را از سر گرفته است. این پروازها از اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان به مقصد شهرهای مزارشریف و قندهار انجام شده است.

«استفان دوجاریک»، سخن‌گوی دبیرکل سازمان ملل گفته است که تا کنون سه پرواز به فرودگاه مزارشریف انجام شده است.

وی گفته است که سازمان ملل پروازها به فرودگاه کابل را نیز در دستور کار دارد و از این طریق کمک‌های غیرغذایی از جمله دارو و دیگر نیازهای ضروری را به افغانستان ارسال خواهد کرد.

از سوی هم، ماری الن مک‌گرورتی، مسئول برنامه جهانی غذا در افغانستان به رویترز گفته است که با وخامت اوضاع سیاسی و خشک‌سالی‌های اخیر، افغانستان در آستانه‌ی «فروپاشی اقتصادی و فاجعه‌ی انسانی» است.

این درحالی است که پیشتر آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل از وخیم‌تر شدن بحران انسانی و اقتصادی و سقوط کامل خدمات اساسی در افغانستان ابراز نگرانی کرده بود.

وی در بیانیه‌ای گفته بود که فاجعه‌ انسانی در راه است؛ زیرا در حدود نیمی از جمعیت افغانستان (۱۸ میلیون نفر) برای زنده ماندن نیازمند کمک‌های انسان‌دوستانه هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز