بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۰.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۶۶۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کرونا در جهان تاکنون به ۲۲۰ میلیون و ۶۴۷ هزار و ۵۴۱ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۵۶۷ هزار و ۴۲۴ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است.

همچنین ۱۹۷ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۹۶۶ نفر از مبتلایان به کووید - ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کرونا که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۰.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۶۶۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۸۲ هزار و هند با بیش از ۴۴۰ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۰,۷۰۳,۶۷۴ ۶۶۴,۹۳۵
۲ هند ۳۲,۹۴۵,۹۰۷  ۴۴۰,۲۵۶
۳ برزیل ۲۰,۸۵۶,۰۶۰ ۵۸۲,۷۵۳
۴ روسیه ۶,۹۷۵,۱۷۴ ۱۸۵,۶۱۱
۵ انگلیس ۶,۹۰۴,۹۶۹ ۱۳۳,۰۴۱
۶ فرانسه ۶,۸۱۲,۷۰۶ ۱۱۴,۷۷۳
۷ ترکیه ۶,۴۵۸,۶۳۰ ۵۷,۵۵۹
۸ آرژانتین ۵,۱۹۹,۹۱۹ ۱۱۲,۳۵۶
۹ ایران ۵,۰۸۳,۱۳۳ ۱۰۹,۵۴۹
۱۰ کلمبیا ۴,۹۱۴,۸۸۱ ۱۲۵,۱۵۸

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۸۵ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز