وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای از مذاکره میان نمایندگان روسیه و آمریکا در امور ایران در خصوص برجام و اجرای مفاد آن خبر داد.

به گزارش مرورنیوز، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای از مذاکره میان « سرگئی ریابکوف » معاون وزیر خارجه روسیه و «رابرت مالی» نماینده آمریکا در امور ایران بر سر بازگشت تهران به تعهدات خود در اجرای مفاد برجام در مسکو خبر داد.

بر اساس این گزارش، در بیانیه وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده است: تبادل نظرات معناداری در مورد چشم اندازهای بازگرداندن اجرای کامل (تعهدات مربوط به) برجام صورت گرفت. هر دو طرف عزم خود را برای ادامه همکاری در قالب (مذاکرات) وین با مشارکت همه کشورهای عضو برجام از جمله ایران و نمایندگان آمریکا اعلام کردند.

در ادامه بیانیه مذکور آمده است: دو طرف بر اهمیت تمایل تهران برای بازگشت هرچه سریع‌تر به میز مذاکره اشاره کرده و همچنین بر لزوم انجام اقدامات بعدی بر اساس نتایج حاصل از مذاکرات انجام شده در ماه‌های ژوئن و آوریل تاکید شده است.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود آورده است: (طرفین) بر سهم قابل توجه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روند ایجاد ثبات و احیای برجام تأکید کردند. قصد متقابل برای ادامه حمایت از فعالیت‌های راستی آزمایی آژانس با توجه به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد از سوی دو طرف ابراز شد.

لازم به ذکر است، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی نیز امروز با انتشار پیامی توئیتری، خواستار حل و فصل مشکلات جاری میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد.

اولیانوف در پیام توئیتری خود نوشت: اعضای شورای حکام در نشست خود می‌توانند و باید از ایران و دبیرخانه آژانس بخواهند بر مشکلات کنونی فائق آمده و همکاری عملی را که در درجه اول به‌دلیل برخی عوامل خارجی تحت تأثیر قرار گرفته بود، حفظ کنند. هیچ اقدامی لازم نیست.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز