لارس ویلکس کاریکاتوریست موهن به پیامبر اسلام در تصادف رانندگی کشته شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از گاردین، لارس ویلکس کاریکاتونیست موهن به پیامبر اسلام در تصادف رانندگی کشته شد.

مقامات در حال بررسی تصادفی هستند که گفته می شود کارتونیست سوئدی را که از سال ۲۰۰۷ تحت حفاظت پلیس زندگی می کرد به همراه دو مامور پلیس را به کام مرگ کشاند.

بر اساس گزارش چند رسانه سوئدی، کارتونیست سوئدی لارس ویلکس که از سال ۲۰۰۷ به خاطر طرح  کاریکاتور پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) تهدید به مرگ شده بود و تحت حفاظت پلیس زندگی می کرد در یک تصادف رانندگی مُرد.

روزنامه Dagens Nyheter می گوید که شریک وی، مرگ او را تأیید می کند و خبرگزاری سوئدی TT می گوید پلیس تأیید کرده که ویلکس ۷۵ ساله با دو مامور پلیس در اتومبیل بوده اند که آنها نیز جان باختند. به گفته پلیس، یک ماشین پلیس غیرنظامی و یک کامیون بعد از ظهر یکشنبه در خارج از شهر مارکارید با یکدیگر برخورد کرده و آتش گرفتند. راننده کامیون به بیمارستان منتقل شد و علت تصادف در دست بررسی است.

استفان سینتئوس، رئیس واحد تحقیقات منطقه ای مسئول حفاظت شخصی در منطقه گفت: اکنون برای همه ما مهم است که هر کاری را که می توانیم انجام دهیم تا بفهمیم در محل حادثه چه اتفاقی افتاده و چه چیزی باعث این تصادف شده است.

ویلکس تا قبل از خلق کارتون موهن پیامبر ناشناخته بود و با این اقدام موهن بود که به شهرت رسید. وی تا قبل از آن، به کار مجسمه سازی با چوب به صورت غیرمجاز فعالیت داشت که آثارش از اقبال بهره مند نبودند تا اینکه با جنجال توهین آمیز کارتون پیامبر اسلام، به شهرتی رسید که البته بجز شرایط ترس امنیتی، ارمغانی برایش نداشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز