کانال تلگرامی صابرین نیوز در گزارشی اختصاصی خبر داد که یک افسر بلندپایه آمریکایی در پایتخت عراق کشته شده است.

به گزارش مرور نیوز، کانال تلگرامی «صابرین نیوز»، بعدازظهر امروز (سه‌شنبه)، از کشته شدن یک نظامی آمریکایی در عراق خبر داد.

بر اساس این گزارش، یک افسر بلندپایه فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در پایتخت عراق ،‌ بغداد، کشته شده است.

صابرین نیوز با اشاره به اینکه این نظامی در شرایط مرموزی کشته شده است، اضافه کرد که این اتفاق دو روز پیش رخ داده است.

این گزارش در حالی منتشر شده است که فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا هنوز به این خبر واکنش نشان نداده و آن را رد یا تأیید نکرده است.

سازمان تروریستی «ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا» (سنتکام) یکی از شش ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح ایالات متحده آمریکاست و مرکز کنونی آن در پایگاه نیروی هوایی مک‌دیل در ایالت فلوریدای آمریکا قرار دارد.

 واشنگتن و بغداد اعلام کرده‌اند که نیروهای رزمی آمریکایی تا پایان سال جاری میلادی خاک عراق را ترک خواهند کرد و مأموریت نیروهای آمریکایی مستقر در عراق به استشاری و آموزشی در عراق تغییر خواهد یافت.

در همین راستا، فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق اخیرا اعلام کرد که تعداد زیادی از نیروهای آمریکایی پایگاه «حریر» در شمال و پایگاه «عین الاسد» در غرب عراق را ترک کرده‌اند.

از طرف دیگر، فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق نیز سیزدهم ماه جاری اعلام کرد که نیروهای آمریکایی بخش عظیمی از تجهیزات نظامی خود را از عراق خارج کرده‌اند.

عملیات مشترک عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که بیش از ۲۱۰۰ محموله حاوی تجهیزات نظامی ائتلاف بین‌المللی از خاک عراق خارج شده است.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز