نماینده روسیه در مذاکرات وین ضمن آرزوی موفقیت برای نشست آتی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران با همتای انگلیسی وی، گفت در موضوع برجام همگی در یک قایق نشسته‌ایم و باقی مشکلات در درجه دوم اهمیت است.

به گزارش مرور نیوز، « میخائیل اولیانوف » نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین بامداد پنجشنبه به دیدار آتی هیأت‌های ایرانی و انگلیسی در لندن واکنش نشان داد.

«علی باقری کنی» معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد پنجشنبه وارد لندن شد تا با همتای انگلیسی دیدار و گفت‌وگو داشته باشد.

اولیانوف در صفحه توئیتر خود در این‌باره نوشت: «برای همتایان ایرانی و انگلیسی آرزوی موفقیت دارم. لطفا فراموش نکنید که در خصوص برجام ، همگی ما در یک قایق نشسته‌ایم».

وی همچنین افزود: «تمام مشکلات دیگر در درجه دوم اهمیت است».

علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از پاریس راهی برلین شد و از آنجا به لندن رفته است. مادرید هم از دیگر مقاصد سفر اروپایی وی است.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه با بیان این‌که موضوعات خارج از برجام در دور آتی مذاکرات وین قابل طرح نیست، گفت:‌ قرار نیست تا ابد میز مذاکرات در وین برقرار باشد، بلکه قرار است مذاکرات به توافق منجر شود.

گفتنی است مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ قرار است هشتم آذر ماه در وین برگزار شود. باقری پیش از این نیز به بروکسل سفر و با «انریکه مورا» هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام دیدار و از آن جا به مسکو رفت و با «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه ملاقات کرد. وی همچنین هفته گذشته با همتای چینی تلفنی گفت‌وگو و بعد از گفت‌وگوی تلفنی با انریکه مورا توافق شد که مذاکرات هشتم آذر ماه در وین برگزار شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز