سیف الاسلام، پسر معمر قذافی، رهبر سابق لیبی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور درخواست داد.

به گزارش مرور نیوز، سیف الاسلام پسر معمر قذافی ، رهبر سابق لیبی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور درخواست داد. این خبر را شبکه تلویزیونی لیبی الاحرار روز یکشنبه اعلام کرد.

به گفته شبکه تلویزیونی اسپوتنیک، سیف الاسلام تقاضای شرکت به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری لیبی را به کمیسیون منطقه ای انتخابات شهرستان صبحا واقع در جنوب کشور ارائه کرد.

در بهار ۲۰۲۰، نمایندگان پسر رهبر سابق جماهیریه لیبی اعلام کردند که سیف الاسلام قذافی ۴۹ ساله قصد دارد به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری آتی لیبی نامزد شود.

مجمع گفتگوی سیاسی لیبی تحت حمایت سازمان ملل در اوایل فوریه در ژنو یک شاخه اجرایی انتقالی لیبی را انتخاب کرد که این کشور را تا انتخابات عمومی که قرار است در ۲۴ دسامبر برگزار می شود رهبری کند. رئیس جدید شورای ریاست جمهوری پس از رای گیری در لیست ها به عنوان سفیر سابق حزب کمونیست لیبی در یونان، محمد منفی انتخاب شد. عبدالحمید دبیبه، تاجر و سیاستمدار لیبیایی به عنوان رئیس دولت انتقالی انتخاب شد.

پس از سرنگونی رژیم قذافی در سال ۲۰۱۱، تعقیب واقعی او و نزدیکانش آغاز شد. شورشیان قذافی و همچنین پسرش معتصم را کشتند. خمیس ​​پسر قذافی در بمباران طرابلس کشته شد. یکی دیگر از پسران قذافی، سیف الاسلام، یکی از وفادارترین یاران پدرش، اسیر شد. او تا ژوئیه ۲۰۱۷ در زندانی در لیبی به سر می برد. دادستان دیوان کیفری بین المللی پس از انتشار خبر آزادی سیف الاسلام قذافی بار دیگر خواستار بازداشت وی شد. او مشمول حکم بازداشتی است که در سال ۲۰۱۱ توسط دیوان کیفری بین‌المللی صادر شده بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز