رسانه های خبری اعلام کردند که ولیعهد أبوظبی قصد دارد برای اولین بار پس از ۱۰ سال ضمن سفر به ترکیه با رئیس جمهور این کشور دیدار کند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روسیا الیوم، منابع آگاه به روزنامه ایندیپندنت انگلیس گفتند که پیش بینی می شود « محمد بن زاید » ولیعهد أبوظبی طی روز دوشنبه وارد «آنکارا» در ترکیه شود.

بر اساس این گزارش، ولیعهد أبوظبی در جریان سفر به ترکیه با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو خواهد کرد. البته برخی منابع ترکیه ای اعلام کرده اند که زمان مشخصی برای سفر مذکور وجود ندارد.

ایندیپندنت اعلام کرده است که ولیعهد ابوظبی در جریان سفر به ترکیه درباره چند مسأله با رئیس جمهور ترکیه گفتگو خواهد کرد. مهمترین مسأله، مسأله اقتصادی است که بن زاید در ترکیه به آن خواهد پرداخت. بن زاید قصد دارد درباره بازگشایی یک مسیر تجاری میان ترکیه و امارات که از ایران عبور می کند، با آنکارا گفتگو نماید.

این درحالی است که آخرین سفر بن زاید به ترکیه در فوریه سال ۲۰۱۲ انجام شد. از آن زمان تاکنون روابط دو طرف با تنش همراه بوده است. حمایت های ترکیه از قطر و نقش آفرینی آن در لیبی و سوریه موجب تنش آلود شدن روابط میان آنکارا و ابوظبی شد.

پس از آن، یک تماس تلفنی میان اردوغان و ولیعهد ابوظبی موجب شد تا روابط دوجانبه میان ابوظبی و آنکارا در مسیر بهبود قرار گیرد. ۲ هفته پس از تماس تلفنی مذکور نیز هیأتی از امارات به ریاست مشاور امنیت ملی این کشور عازم آنکارا شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز