آکسیوس در گزارشی اعلام کرد که، آمریکا موضوع توافق موقت با ایران را مطرح کرده است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از الجزیره، آکسیوس گزارش داد که جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا به همتای اسرائیلی خود ایده «توافق موقت» با ایران را مطرح کرده است.

براساس این گزارش، سالیوان گفته است که توافق موقت با ایران به منظور دستیابی به وقت بیشتر برای مذاکرات هسته ای مطرح می شود.

 مشاور امنیت ملی کاخ سفید چند روز پیش در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان مدعی شده بود که آمریکا برخلاف ایران آماده مذاکره درباره توافق هسته‌ای است.

سالیوان در این مصاحبه که چندی پیش منتشر شد، ادعا کرده بود: آمریکا آماده بازگشت به مذاکرات بر سر برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بوده، اما تهران هنوز اراده‌ای برای انجام این کار از خود نشان نداده است.

او همچنین در ادامه ادعا‌های خود گفت: اعلام کرده ایم که اگر ایران آماده بازگشت به اجرای توافق باشد، به توافق برمی‌گردیم. واقعیت این است که ایران هنوز تمایلی برای بازگشت به برجام نشان نداده است.

سالیوان در ادامه مدعی شد: آمریکا از نزدیک با شرکا و متحدان خود برای ایجاد شرایط لازم برای گفتگو همکاری می‌کند. ما آماده بازگشت به میز مذاکره و ادامه کار بر روی این موضوع هستیم.

گفتنی است که کشور‌های عضو برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) شامل ایران، روسیه، انگلیس، آلمان، چین و فرانسه به علاوه آمریکا (که از این توافق خارج شد) شش دور مذاکره را در آوریل تا ژوئن ۲۰۲۱ در وین در تلاش برای بازگرداندن توافق انجام دادند که آخرین دور آن در تاریخ ۳۰ خرداد ماه امسال بوده است. هنوز زمان مشخصی برای دور بعدی مذاکرات اعلام نشده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز