سخنگوی کاخ سفید می گوید نمی تواند درباره گزارش ها مبنی بر تجهیز اوکراین به تسلیحات کشنده اظهارنظری کند اما واشنگتن با مسکو و کی یف درباره حضور نظامیان روس در مرز اوکراین صحبت کرده است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از اسپوتنیک، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید مدعی شد که دولت واشنگتن گفتگوهایی را با مسکو و کی یف درباره تشدید حضور نظامی روسیه در مرزهای اوکراین انجام داده است.

ساکی در ادامه مدعی شد: ما همچنان نگرانی های جدی درباره فعالیت های نظامی و اظهارنظرهای تند روسیه علیه اوکراین داریم. از مسکو می خواهیم که تنش ها را کاهش دهد. با متحدان و شرکای اروپایی مان از جمله کی یف هم تعاملات گسترده ای داشته ایم حال آنکه با طرف روسی هم درباره اوکراین و رابطه کلی واشنگتن-مسکو صحبت کرده ایم.

همزمان، سخنگوی کاخ سفید مدعی شد که هیچ چیزی برای ارائه به خبرنگاران درباره گزارش سی ان ان مبنی بر اینکه آمریکا در حال بررسی گزینه ارسال تسلیحات کشنده و مستشاران نظامی به اوکراین است؛ ندارد.

این در حالی است که روز گذشته نیز خبرگزاری بلومبرگ مدعی شده بود که آمریکا اطلاعاتی را در اختیار شرکای اروپایی قرار داده که حاکی از تشدید حضور نظامی روسیه در مرزهای اوکراین است. همچنین ادعا شده بود که مسکو از بحران مهاجران در مرزهای بلاروس برای انحرف افکار عمومی از تدارک نظامی برای حمله به اوکراین استفاده می کند.

روز گذشته، کرملین و وزارت خارجه روسیه این ادعا را بخشی از کارزار شایعه پراکنی علیه مسکو عنوان کردند حال آنکه هفته گذشته نیز، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه انتشار چنین گزارش هایی را هشدارآمیز تلقی کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز