دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای اظهار داشت که رئیس فلسطین برای او مانند‌ یک پدر بود و نتانیاهو مانعی برای صلح با فلسطین بود.

به گزارش مرور نیوز به نقل از راشاتودی، دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا فاش کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی، مانع بزرگی بر سر راه او برای دستیابی به صلح بین صهیونیست‌ها و فلسطینی‌ها بوده است.

وب‌سایت عبری «والا» گزارش داد که باراک راوید، روزنامه‌نگار صهیونیستی نویسنده کتاب «صلح ترامپ: توافقنامه آبراهام و انقلاب در خاورمیانه» ادعا کرد که ترامپ همواره به نتانیاهو حمله می‌کرد و او را مورد انتقادات شدیدی قرار می‌داد.

ترامپ در مصاحبه خود گفته بود: «فکر نمی‌کنم نتانیاهو هرگز خواستار صلح با فلسطینی‌ها باشد. من از همان اوایل دوران ریاست جمهوری خود متوجه شده بودم که نتانیاهو مانع بزرگتری برای دستیابی به صلح با محمود عباس، رئیس فلسطین است.»

رئیس جمهور سابق آمریکا درباره رابطه خود با محمود عباس گفت: «به نظر من او فوق العاده بود، او برای من مثل یک پدر بود، فکر می‌کنم بیشتر از نتانیاهو می‌خواست به صلح برسد و معامله قرن را امضا کند.»

ترامپ در مصاحبه‌ای با راوید در ماه آوریل گفته بود یکی از دلایلی که او نتوانست به معامله قرن بین صهیونیست‌ها و فلسطین دست یابد، این است که نتانیاهو هرگز نمی‌خواست با فلسطینی‌ها صلح کند. ترامپ هم همانند اوباما و کلینتون، معتقد است که نتانیاهو درباره حل اختلافات بین صهیونیست‌ها و فلسطینیان‌ها جدی نیست.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز