بر اساس آمارهای رسمی آمریکا همچنان با بیش از ۵۲ میلیون مبتلا و بیش از ۸۲۸ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۷۵ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۸۱۵ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۳۷۷ هزار و ۲۳۸ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۴۷ میلیون و ۴۹۸ هزار و ۸۸۹ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای رسمی آمریکا همچنان با بیش از ۵۲ میلیون مبتلا و بیش از ۸۲۸ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۷ هزار و هند با بیش از ۴۷۸ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۵۲,۰۵۹,۶۶۷ ۸۲۸,۸۳۶
۲ هند ۳۴,۷۵۲,۱۶۴ ۴۷۸,۰۰۷
۳ برزیل ۲۲,۲۱۵,۸۵۶ ۶۱۷,۹۰۵
۴ انگلیس ۱۱,۴۵۳,۱۲۱ ۱۴۷,۲۶۱
۵ روسیه ۱۰,۲۴۱,۸۱۲ ۲۹۸,۲۲۲
۶ ترکیه ۹,۱۸۹,۸۸۱ ۸۰,۵۹۱
۷ فرانسه ۸,۶۴۰,۹۲۴ ۱۲۱,۷۱۷
۸ آلمان ۶,۸۳۴,۴۴۶ ۱۰۹,۲۴۳
۹ ایران ۶,۱۷۳,۳۶۹ ۱۳۱,۱۲۴
۱۰ اسپانیا ۵,۵۳۵,۲۳۱ ۸۸,۷۹۳

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۹۸ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۱ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۱۲۱ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۷۳ هزار و ۳۶۹ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۱۲۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، اسپانیا، ایتالیا، آرژانتین، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین و آفریقای جنوبی نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز