رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که علیرغم تلاش‌های نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای تماس با جو بایدن درباره مذاکرات وین، تماس‌های او بی جواب ماند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از تایمز اسرائیل، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که واشنگتن در یک ماه گذشته تا کنون به درخواست نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، برای گفتگوی تلفنی با جو بایدن پاسخ نداده و آن را رد کرده است.

طبق گزارش این شبکه بنت قصد دارد با رئیس جمهور آمریکا درباره مذاکرات هسته‌ای ایران در وین صحبت کرده و نگرانی‌های خود را مطرح کند.

این شبکه همچنین اعلام کرد که این بی توجهی آمریکا به نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از درگیری بنت و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، در مکالمه تلفنی اخیر خود در اوایل ماه دسامبر صورت می‌گیرد. زیرا بنت در آن گفتگو قصد داشت درباره برنامه هسه‌ای ایران صحبت کند، اما وزیر امور خارجه آمریکا مسئله شهرک سازی در قلندیا، شمال شرق اراضی اشغالی را پیش کشید.

این گزارش در ادامه ادعا کرد که آمریکایی‌ها هر زمان که طرح شهرک سازی در خارج از محدوده خط سبز (محدوده اراضی اشغالی از ۱۹۴۸) به اجرا در می‌آید، اعتراض می‌کنند.

این در حالی است که با شروع مذاکرات وین، صهیونیست‌ها احساس نگرانی کرده و بار‌ها ایران را تهدید نظامی کرده‌اند و قصد دارند این مذاکرات را متوقف کرده و مانع از توافق کشور‌های اروپایی با ایران بشود.

چندی پیش روزنامه صهیونیستی معاریو در گزارشی فاش کرد بین تل‌آویو و واشنگتن برسر مذاکرات هسته‌ای اختلافات بسیار زیادی وجود دارد، زیرا مقامات رژیم صهیونیستی به خوبی می‌دانند ایران و ۵ کشور بزرگ که برسر میز مذاکره هستند مانند سال ۲۰۱۵ به یک توافق خواهند رسید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز