«مهدی المشاط» با ارسال پیامی به رئیس جمهور ایران، شهادت «حسن ایرلو» سفیر ایران در یمن را تسلیت گفت.

به گزارش مرور نیوز به نقل از المسیره، رئیس شورای عالی سیاسی یمن در پیامی به ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران شهادت «حسن ایرلو» سفیر ایران در یمن را تسلیت گفت.

«مهدی المشاط» در این پیام از مواضع شهید حسن ایرلو سفیر ایران در یمن به عنوان شخصی مخلص در کار و دیپلماسی که استحکام روابط بین دو کشور و ملت برادر را دنبال می‌کرد، تمجید کرد.

وی افزود: این سفیر و دیپلمات فقید خطرات و پیامدهای ناشی از تجاوز و محاصره علیه یمن را به جان خرید تا مظلومیت ملت یمن را انعکاس دهد و درد و رنج آنها را کاهش داده و رابطه بین دو کشور و ملت یمن و ایران را توسعه بخشد.

المشاط گفت: من به ملت برادر ایران و خانواده آن مرحوم که درپی ابتلا به بیماری سختی که امکانات پزشکی ضعیف در صنعا به دلیل محاصره کشورهای ائتلاف جوابگوی آن نبود، صمیمانه تسلیت می گویم و اعلام همدردی می‌کنم.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد: تاخیر و معطل کردن کشورهای ائتلاف به سرکردگی آمریکا در اجازه برای انتقال هوایی وی از فرودگاه صنعا موجب درگذشتش شد تا شهید محاصره ظالمانه آمریکا علیه یمن باشد.

حسن ایرلو که از ۶ آبان ۱۳۹۹ رونوشت استوارنامه خود را به «هشام شرف» وزیر خارجه دولت نجات ملی تقدیم کرده بود، در اثر ابتلا به بیماری کرونا به شهادت رسید. شهید ایرلو که از جانبازان شیمیایی جنگ تحمیلی نیز بود، در محل ماموریت خود به کرونا مبتلا شد و به دلیل همکاری دیر هنگام برخی کشورها، متاسفانه در شرایط نا مناسبی به کشور بازگشت و به رغم به کارگیری همه مراحل درمانی برای بهبود وضعیت بیماری ایشان، به فیض شهادت نائل آمد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز