منابع رسانه ای بامداد امروز دوشنبه از وقوع درگیری های شدید میان فلسطینیان و صهیونیست ها در «قلقیلیه» در کرانه باختری خبر دادند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از العهد، سلسله اقدامات خصمانه نظامیان صهیونیست علیه شهروندان فلسطینی در نقاط مختلف اراضی اشغالی همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی بامداد امروز دوشنبه به منطقه «قلقیلیه» واقع در کرانه باختری یورش بردند. به دنبال این حمله وحشیانه درگیری های شدیدی میان فلسطینیان و صهیونیست ها درگرفت.

شاهدان عینی اعلام کردند که نظامیان صهیونیست در جریان درگیری های مذکور از گازهای اشک آور و گلوله های جنگی علیه فلسطینیان استفاده کردند. در این درگیری ها شماری از شهروندان فلسطینی مجروح شدند.

این درحالی است که پیشتر جنبش مقاومت اسلامی حماس بیانیه‌ای را در خصوص تداوم تجاوزات رژیم صهیونیستی به کرانه باختری صادر کرد. حماس در بیانیه خود به رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای وخیم ناشی از تداوم تجاوزات به مناطق مختلف کرانه باختری هشدار داده است.

این جنبش تأکید کرده است: صهیونیست‌ها در صورت تداوم تجاوزات به کرانه باختری بهای سنگینی پرداخت خواهند کرد. در همین حال، جنبش حماس خواستار تشدید مقاومت در برابر اقدامات قلدرمآبانه شهرک‌نشینان اشغالگر شد و تاکید کرد که صهیونیست‌ها در سرزمین فلسطین هیچ امنیت و آسایشی نخواهند داشت.

این جنبش همچنین اشاره کرد که عملیات استشهادی اخیر در شهر نابلس واقع در کرانه باختری حامل پیامی واضح به دشمن بود. فلسطینیان این پیام را به صهیونیست‌ها مخابره کردند که لحظه‌ای در دفاع از خاک خود درنگ نخواهند کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز