بر اساس آمارهای رسمی آمریکا همچنان با بیش از ۵۵.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۸۴۷ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۸۹ میلیون و ۷۱۶ هزار و ۳۷۲ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۴۵۷ هزار و ۳۳۵ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و ۲۵۴ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۱۸۳ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای رسمی آمریکا همچنان با بیش از ۵۵.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۸۴۷ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۹ هزار و هند با بیش از ۴۸۱ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۵۵,۸۶۴,۵۱۹ ۸۴۷,۱۶۲
۲ هند ۳۴,۸۸۹,۱۳۲ ۴۸۱,۷۷۰
۳ برزیل ۲۲,۲۹۱,۵۰۷ ۶۱۹,۱۳۹
۴ انگلیس ۱۳,۱۰۰,۴۵۸ ۱۴۸,۷۷۸
۵ روسیه ۱۰,۵۱۹,۷۳۳ ۳۰۹,۷۰۷
۶ فرانسه ۱۰,۱۹۱,۹۲۶ ۱۲۳,۸۵۱
۷ ترکیه ۹,۵۱۹,۲۸۱ ۸۲,۵۰۶
۸ آلمان ۷,۱۹۶,۱۵۴ ۱۱۲,۸۲۶
۹ اسپانیا ۶,۲۹۴,۷۴۵ ۸۹,۴۰۵
۱۰ ایتالیا ۶,۲۶۶,۹۳۹ ۱۳۷,۵۱۳

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۰۹ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار و ۴۵۸ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۹۵ هزار و ۴۰۳ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۶۳۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه دهم در بین ۱۱ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی و هلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز