عضو ارشد سازمان «بدر» عراق در سخنانی گفت: نظامیان ایالات متحده آمریکا با تابوت خاک عراق را ترک خواهند کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از بغداد الیوم، «محمد الجوبیراوی» از اعضای برجسته سازمان «بدر» عراق سخنانی را در خصوص خروج نظامیان ایالات متحده آمریکا از خاک این کشور مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، این عضو ارشد سازمان بدر عراق تصریح کرد: نظامیان ایالات متحده آمریکا با تابوت خاک عراق را ترک خواهند کرد. خروج کامل نیروهای آمریکایی از عراق یکی از مهمترین اهداف رهبران پیروزی است.

محمد الجوبیراوی در ادامه نیز اظهار داشت: بهایی که آمریکا برای عراق می‌پردازد بسیار زیاد است و خروج آنها با همه نیروها از کشور، گوشه کوچکی از انتقام شهدا و رهبرانی است که در راه وطن و عراق فداکاری کردند.

گفتنی است، مقامات آمریکایی به منظور دور زدن مصوبه صریح پارلمان عراق مبنی بر لزوم خروج نظامیان بیگانه از خاک این کشور، مسأله تغییر ماهیت مأموریت نیروهای خود در عراق را مطرح می‌کنند.

طبق ادعای فرماندهان آمریکا، مأموریت نیروهای این کشور از «رزمی» به «مستشاری» تغییر کرده است. فرماندهان نظامی و رهبران سیاسی آمریکا قصد دارند از این طریق به بقای نظامی خود در خاک عراق مشروعیت بخشند.

این در حالی است که کارشناسان امور امنیتی عراق جملگی معتقدند: «تغییر مأموریت آمریکایی‌ها از رزمی به مستشاری هیچ تغییری در غیرقانونی بودن حضور آنها در خاک عراق ایجاد نمی‌کند». از سوی دیگر، کارشناسان امنیتی عراق وقوع اقدامات تروریستی در این کشور همزمان با نزدیک شدن موعد خروج نظامی آمریکا از آنجا را بی ارتباط با تلاش‌های واشنگتن برای بقای بیشتر در خاک عراق نمی‌دانند.

در همین ارتباط، «کاظم الحاج» کارشناس امور امنیتی عراق تصریح می‌کند: «آمریکا عامل اصلی نا امنی‌های چند هفته اخیر در عراق است. هدف مقامات کاخ سفید این است که اوضاع امنیتی عراق را وخیم جلوه داده و از چنین فضایی برای تداوم حضور نظامی خود در این کشور بهره برداری کنند».

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز